منوها

۲۵ مدل خودرو برقی و هیبرید تا سال ۲۰۲۳ با توسعه باتری‌های نسل جدید شرکت BMW

209
(4/1)
 ۲۵ مدل خودرو برقی و هیبرید تا سال ۲۰۲۳ با توسعه باتری‌های نسل جدید شرکت BMW

۲۵ مدل خودرو برقی و هیبرید تا سال ۲۰۲۳ با توسعه باتری‌های نسل جدید شرکت BMW

شرکت ب‌ام‌و قصد دارد با توسعه باتری‌های نسل جدید و نصب آنها در محصولات خود طی ۱۰ سال آینده، تولید بیش‌از ۱۰میلیون تن co۲ را در جهان کاهش دهد.

 الیور زیپس، رئیس هیات‌مدیره شرکت ب‌ام‌و در این خصوص گفت: « قرار است فناوری جدید سلول‌های باتری با ب‌ام‌و IX۳ راهی جاده‎ها شود. این فناوری امسال در سراسر دنیا عرضه خواهد شد و خودروهایی مانند ب‌ام‌و iNEXT و ب‌ام‌و i۴ از این باتری‌ها استفاده خواهند کرد.»

وی افزود: «گروه ب‌ام‌و در آزمایشگاه داخلی خود، درمورد ترکیبات و نسبت مواد فعال موجود در سلول‌های باتری تحقیق می‌کند. اکنون کاتد (قطب مثبت) از اکسیدهای لیتیوم، نیکل، منگنز و کبالت تشکیل شده است. ضمن اینکه از گرافیت هم برای قطب منفی استفاده می‌شود.»

بنابر اعلام گروه ب‌ام‌و در استخراج ماده خام به‌ویژه مواد اصلی مانند لیتیوم و کبالت، اولویت اصلی را به رعایت استانداردهای زیست‌محیطی می‌دهد.

این شرکت معتقد است استخراج و فرآوری مواد اولیه براساس مسئولیت اخلاقی آن‌ها خواهد بود. بنابراین گروه ب‌ام‌و زنجیره‌های تامین خود برای نسل جدید سلول‌های باتری را تغییر داده است یعنی کبالت و لیتیوم موردنیاز خود را به‌صورت مستقیم (بدون واسطه) خریداری و در اختیار تولیدکنندگان سلول‌های باتری قرار می‌دهد.

فناوری سلول‌های باتری و فرآیندهای تولید باتری خودروهای الکتریکی در این مرکز به‌دست خواهد آمد.

گروه ب‌ام‌و با تحقیقات گسترده درپی این کشف این موضوع است که در سلول باتری چه اتفاقی می‌افتد، ترکیب شیمیایی ایده‌آل و طراحی سلول باتری چیست و چگونه می‌توان ضمن اطمینان از پایداری، به تولید انبوه دست یافت.

گروه ب‌ام‌و قصد دارد تا سال ۲۰۲۳ وسایل نقلیه الکتریکی خود را به ۲۵مدل گسترش بدهد. بیش‌از نیمی از این مدل‌ها کاملا برقی هستند. بنابراین سرمایه‌گذاری در بخش باتری و نسل جدید باتری‌ها اولویت اصلی این شرکت آلمانی خواهد بود.

این شرکت اعلام کرده اولویت مهم دیگر در این بخش، اتصال بهینه‌سازی باتری‌های EV برای خودروهای الکتریکی جدید است. این مساله البته برای به‌دست‌آوردن کارایی بهتر و بیشتر از باتری‌های نسل جدید است.

بهترین برد خودروهای برقی درحال‌حاضر با یک بار شارژ حدود ۶۰۰ کیلومتر است. هرچند به عقیده کارشناسان این شرکت آلمانی طول عمر باتری به رفتار راننده با خودرو بستگی دارد.


منابع

نظرات کاربران
ثبت نظر جدید
نظر خود را در مورد این محتوا در این قسمت بنویسید
مرجع فروش قطعات خودرو

فروشگاه قطعات یدکی اتوکلاب در آستانه شروع به کار وب سایت خود پس از سالها تجربه در بازار قطعات یدکی خودرو با ارائه خدمات فروش آنلاین لوازم یدکی تلاش کرده است هر چه بیشتر نسبت به رفاه حال شما مشتریان عزیز گام بردارد ، سرعت در ارسال، پشتیبانی متعهدانه ، تنوع در محصولات و قیمت ، از اهداف اصلی فروشگاه آنلاین اتوکلاب هستند .

آدرس: تهران، بازار، خیابان امیر کبیر ،نرسیده به تقاطع ملت پاساژ سپهر طبقه دوم پلاک F221

image.name

تمامی حقوق این وبسایت برای فروشگاه اتوکلاب محفوظ است
Copyright 2020 - 2024, AutoPartClub. All rights reserved