منوها

گروه خودرویی لیدری خود در بورس را حفظ کرد

348
(4/1)
گروه خودرویی لیدری خود در بورس را حفظ کرد

گروه خودرویی لیدری خود در بورس را حفظ کرد

میزان معاملات گروه خودرویی طی ‌سه‌شنبه ۳۰ دی بالغ بر۳.۲ میلیارد سهم و ارزش معاملات بالغ بر ۱۳۲۵میلیارد تومان بوده است.

به گزارش «اخبار خودرو»، در آخرین روز از دادوستدهای بازار سهام در هفته گذشته، نمادهای خودرویی روز خوبی را پشت سر گذاشتند، به‌طوری‌که نمادهای ایران‌خودرو، سایپا، گسترش سرمایه‌گذاری ایران‌خودرو، فنرسازی زر، گروه بهمن، سازه‌پویش، پارس‌خودرو، نیرومحرکه، قطعات اتومبیل ایران، رینگ‌سازی مشهد، بهمن‌دیزل و سایپا دیزل مثبت شدند و درمقابل نمادهای موتورسازان تراکتورسازی یاران، زامیاد، مهندسی نصیرماشین، آهنگری تراکتورسازی ایران، فنرسازی خاور، صنایع ریخته‌گری ایران، سایپا آذین، محورسازان ایران‌خودرو، الکتریک‌خودرو شرق، سرمایه‌گذاری رنا و رادیاتور ایران منفی خوردند.


همچنین روز چهارشنبه در گروه خودرویی طی ۹۲هزار نوبت معاملاتی، ۱.۳میلیارد سهم به ارزش ۸۳۳میلیارد تومان مورد دادوستد قرار گرفت که این حجم از نظر ارزش معاملات در بین گروه‌های بورسی رتبه نخست را به خود اختصاص داد. از سوی دیگر، ارزش کل بازار این صنعت بورسی تا پایان معاملات هفته گذشته بالغ‌بر ۲۲۵هزار میلیارد تومان شد. شاخص کل بورس نیز در روز چهارشنبه با افزایش بیش‌از ۳۳هزار واحدی در تراز یک‌میلیون و ۱۸۳هزار واحدی قرار گرفت.


 افزایش ارزش خرید نمادهای بنیادی


در هفته‌ای که گذشت، شاهد افت سنگین شاخص کل بورس و شکسته‌شدن سطح حمایت معتبر یک‌میلیون و ۳۰۰هزار واحد بودیم که این افت با ریزش قیمت دلار هم‌زمان بود. در این رابطه، برخی کارشناسان بازار سهام معتقدند افت قیمت شدید در نمادهای بنیادی، بر ارزش خرید این نمادها افزوده است و سهام‌دارانی که با افق سرمایه‌گذاری بلندمدت در این روزها اقدام به سرمایه‌گذاری در این بازار و خرید سهام کنند، می‌توانند بازدهی خوبی را کسب کنند.


راهکارهای تسریع روند بازگشتی بورس


سهام‌دارانی که در ماه‌های اخیر اقدام به سرمایه‌گذاری در بورس کرده‌اند با خرید در قیمت‌های فعلی که کف قیمتی تلقی می‌شوند، می‌توانند میانگین خرید خود را کاهش دهند و با رشد قیمت سهام در طی چند ماه آینده از زیان خارج شوند. ازسوی‌دیگر، انجام اقداماتی مانند بازگرداندن EPS به تابلوی معاملات بازار سرمایه، تغییر مثبت در روند بازارگردانی‌ها و تغییر دامنه نوسان با نگاه حمایت از رشد بازار، سرعت بیشتری به روند بازگشتی بورس خواهد بخشید.

منابع

نظرات کاربران
ثبت نظر جدید
نظر خود را در مورد این محتوا در این قسمت بنویسید
مرجع فروش قطعات خودرو

فروشگاه قطعات یدکی اتوکلاب در آستانه شروع به کار وب سایت خود پس از سالها تجربه در بازار قطعات یدکی خودرو با ارائه خدمات فروش آنلاین لوازم یدکی تلاش کرده است هر چه بیشتر نسبت به رفاه حال شما مشتریان عزیز گام بردارد ، سرعت در ارسال، پشتیبانی متعهدانه ، تنوع در محصولات و قیمت ، از اهداف اصلی فروشگاه آنلاین اتوکلاب هستند .

آدرس: تهران، بازار، خیابان امیر کبیر ،نرسیده به تقاطع ملت پاساژ سپهر طبقه دوم پلاک F221

image.name

تمامی حقوق این وبسایت برای فروشگاه اتوکلاب محفوظ است
Copyright 2020 - 2024, AutoPartClub. All rights reserved