منوها

نقل و انتقال خودرو را اینترنتی انجام دهید، البته فقط تهرانی‌ها!

284
(4/1)
نقل و انتقال خودرو را اینترنتی انجام دهید، البته فقط تهرانی‌ها!

نقل و انتقال خودرو را اینترنتی انجام دهید، البته فقط تهرانی‌ها!

رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور ناجا از شهروندان تهرانی خواست تا نقل و انتقال خودرو را به صورت اینترنتی انجام دهند.

سرهنگ علی محمدی رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور ناجا از شهروندان تهرانی خواست تا نقل و انتقال خودرو را به صورت اینترنتی انجام دهند، زیرا در دو مرکز شماره‌گذاری میثم و خاوران شرایط نقل و انتقال اینترنتی فراهم شده است.

سرهنگ علی محمدی در تشریح علت تراکم نام نویسی در سامانه شماره گذاری و نقل و انتقال خودرو افزود: امسال بیش از ۲ماه مراکز شماره گذاری خودرو به دلیل شرایط کرونا تعطیل بود در حالی که در شرایط عادی روزانه به صورت میانگین ۲۰ هزار نفر به این مراکز مراجعه می‌کردند، اما تعطیلات بیش از ۶۰ روزه باعث انباشت خدمات به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از متقاضیان شد.

وی ادامه داد: براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، مراکز شماره گذاری خودرو جزء مراکزی بود که باید در شرایط کرونایی تعطیل می‌شد، اما با پیگیری پلیس راهور از ۹ مرداد ماه به این مراکز اجازه داده شد تا فعالیت خودرو را با پذیرش ۵۰ درصد ظرفیت از سر بگیرد.

محمدی اضافه کرد: همه کارکنان این مراکز حضور داشته، اما براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا خدمات به ۵۰ درصد از مراجعه کنندگان ارائه می‌شد تا دستورالعمل‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی انجام شود. برای جبران انباشت درخواست ها، ساعات کاری این مراکز افزایش یافت در حالیکه در شرایط کرونایی ساعت کار سایر ادارات و سازمان‌ها کاهش یافته بود.

وی علت مشکل در سامانه نام نویسی و نوبت دهی را انباشت درخواست‌های مردم عنوان کرد و گفت: بیش از یک سال است که این سامانه مشکلی نداشته و این مشکل اخیرا آن هم به دلیل تعطیلی کرونا و تراکم مراجعه کنندگان ایجاد شده است. برای رفع این مشکل مراجعه متقاضیان به این سامانه به صورت استانی تقسیم بندی شد البته یک سوم استان‌ها از جمله کرمانشاه، کرمان، زنجان، خراسان شمالی و مرکزی، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و تبریز می‌توانند به روز نوبت دهی انجام دهند، اما در تهران و برخی کلان شهر‌ها به دلیل انباشت درخواست ها، تراکم ایجاد شده این تراکم برای سامانه مشکل ایجاد کرده است.

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور اظهار داشت: پیش از این روزانه از ساعت هشت صبح متقاضیان به سامانه مراجعه می‌کردند، اما با وجود انباشت خدمات، سامانه به ویژه در برخی کلان شهر‌ها دچار مشکل شده، براین اساس ضرورت دارد متقاضیان براساس زمان بندی انجام شده به این سامانه مراجعه کرده و در صورت گرفتن نوبت در زمان مربوط به خود حضور یابند و بدانند که خدمات آن‌ها در همان روز انجام می‌شود هر چند ساعت کاری این مراکز تا ۱۵ بعد از ظهر است، اما تا آخرین نفری که نوبت گرفته خدمات لازم ارائه می‌شود.

محمدی افزود: اکنون سرور‌ها تقویت شده و شهروندان هر استانی براساس زمان بندی اعلام شده به سامانه مراجعه کرده و نوبت دهی انجام دهند. برای سهولت در انجام کار خطوط اینترنتی آن هم در تهران و دو مرکز شماره گذاری میثم و خاوران راه اندازی شد تا نقل و انتقال، اینترنتی انجام شود. نقل و انتقال با تلفن همراه نیز شدنی است؛ از این طریق ۸۵ درصد نقل و انتقال با گوشی همراه انجام می‌شود و ۱۵ درصد خدمات در مراکز آن هم برای اصالت خودرو، بازدید و نقل و انتقال سند انجام می‌شود و نیازی به پیاده شدن فرد از خودرو نیست. تهرانی‌ها می‌توانند با مراجعه به سایت راهور ۱۲۰ و وارد شدن به بخش نقل و انتقال اینترنتی از این خدمات استفاده کنند.

وی ادامه داد: بارگذاری نوبت جدید در استان تهران ساعت هشت صبح، استان‌های بوشهر، کرمان، گیلان و یزد ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح، اصفهان، خراسان رضوی، قزوین و هرمزگان ساعت ۹، آذربایجان غربی، اردبیل، خراسان شمالی، خوزستان و فارس در ساعت ۱۰ خواهد بود.

رئیس مرکز شماره‌گذاری افزود: متقاضیان تعویض پلاک در استان‌های البرز، کردستان، گلستان و لرستان در ساعت ۱۱، ایلام، آذربایجان شرقی، سیستان و بلوچستان، قم و مازندران در ساعت ۱۲ و چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، زنجان، سمنان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، مرکزی و همدان نیز در ساعت ۱۴ برای رزرو نوبت در سامانه نوبت دهی اقدام کنند. در حال حاضر امکان دریافت نوبت تا ۶ روز بعد در سامانه وجود دارد و هر روز در ساعت اعلامی هر استان، یک روز به ظرفیت نوبت‌دهی اضافه می‌شود.

محمدی از شهروندان درخواست کرد که در بازه زمانی رزرو شده نه زودتر و نه دیرتر در مرکز مدنظر خود حضور داشته و از همراه داشتن افراد اضافی خودداری کنند.

وی در مورد سوءاستفاده برخی دلال‌ها با وجود تراکم متقاضیان گفت: با دلال‌ها به شدت برخورد قانونی می‌شود و تیم‌های بازرسی ما به شکل محسوس و نامحسوس در اطراف مراکز شماره گذاری برای برخورد با این افراد حضور دارند.منابع

نظرات کاربران
ثبت نظر جدید
نظر خود را در مورد این محتوا در این قسمت بنویسید
مرجع فروش قطعات خودرو

فروشگاه قطعات یدکی اتوکلاب در آستانه شروع به کار وب سایت خود پس از سالها تجربه در بازار قطعات یدکی خودرو با ارائه خدمات فروش آنلاین لوازم یدکی تلاش کرده است هر چه بیشتر نسبت به رفاه حال شما مشتریان عزیز گام بردارد ، سرعت در ارسال، پشتیبانی متعهدانه ، تنوع در محصولات و قیمت ، از اهداف اصلی فروشگاه آنلاین اتوکلاب هستند .

آدرس: تهران، بازار، خیابان امیر کبیر ،نرسیده به تقاطع ملت پاساژ سپهر طبقه دوم پلاک F221

image.name

تمامی حقوق این وبسایت برای فروشگاه اتوکلاب محفوظ است
Copyright 2020 - 2024, AutoPartClub. All rights reserved