منوها

قیمت درب کارخانه خودرو‌های تولید داخل از قیمت‌های جهانی پیشی گرفت

356
(4/1)
قیمت درب کارخانه خودرو‌های تولید داخل از قیمت‌های جهانی پیشی گرفت

قیمت درب کارخانه خودرو‌های تولید داخل از قیمت‌های جهانی پیشی گرفت

چند وقتی است که قیمت دلار به شدت روند کاهشی پیدا کرده است و با کاهش قیمت ارز در بازار، مشاهده می‌شود که قیمت درب کارخانه خودرو‌ها تولید داخل از قیمت جهانی آن‌ها بیشتر است و باید کم کم به فکر کاهش قیمت کارخانه افتاد. در محاسبات قیمت دلار ۲۲ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

این روند همیشه اتفاق نمی افتد که قیمت دلار به قدری کاهش یابد که از برنامه ریزی خودروسازها هم جلو بزند. خودروسازها طی امسال ۳ بار فیمت محصولاتشان را افزایش دادند و الان وقت جبران آن می باشد. قیمت خودرو در بازار به شدت کاهشی می باشد و فاصله قیمت بین کارخانه تا بازار در حال کاهش می باشد.

در این محاسبات مشخص شد که قیمت جهانی دنا پلاس توربو اتوماتیک ۱۴,۰۰۰ دلار معادل ۳۰۸ میلیون تومان است که قیمت کارخانه آن ۳۷۱ میلیون تومان و قیمت بازار ۴۱۰ میلیون تومان است. 

دیگر خودرو شاهین است که قیمت جهانی آن ۱۱,۰۰۰ دلار معادل ۲۴۲ میلیون تومان است که قیمت کارخانه آن ۲۶۷ میلیون تومان است. قیمت جهانی رانا پلاس ۸,۰۰۰ دلار معادل ۱۷۶ میلیون تومان است که قیمت کارخانه آن ۱۸۰ میلیون تومان و قیمت بازار ۲۱۰ میلیون تومان است.


دیگر خودرو کوییک آر است که قیمت جهانی آن ۶,۰۰۰ دلار معادل ۱۳۲ میلیون تومان و قیمت کارخانه آن ۱۴۰ میلیون تومان و قیمت بازار ۱۴۴ میلیون تومان است، جالب است که این خودرو درب کارخانه تنها چهار میلیون تومان با حاشیه بازار اختلاف قیمت دارد.

قیمت جهانی سورن پلاس  ۸,۵۰۰ دلار معادل ۱۸۷ میلیون تومان، قیمت کارخانه آن ۱۸۹ میلیون تومان و قیمت بازار آن ۲۳۰ میلیون تومان است. قیمت جهانی پژو 207 پانوراما دنده دستی جدیدترین محصول ایران خودرو ۹,۰۰۰ دلار معادل ۱۹۸ میلیون تومان است که اکنون قیمت کارخانه ای آن ۲۰۰ میلیون تومان و قیمت بازار آن ۳۰۴ میلیون تومان است. 

به نظر می‌رسد شکاف قیمتی در بازار برای برخی خودرو‌ها زیاد است و باید کاهش قیمت زیادی رخ دهد. قیمت درب کارخانه نیز برای خودرو‌های جدید زیاد و حتی بیشتر از قیمت جهانی است.

منابع

نظرات کاربران
ثبت نظر جدید
نظر خود را در مورد این محتوا در این قسمت بنویسید
مرجع فروش قطعات خودرو

فروشگاه قطعات یدکی اتوکلاب در آستانه شروع به کار وب سایت خود پس از سالها تجربه در بازار قطعات یدکی خودرو با ارائه خدمات فروش آنلاین لوازم یدکی تلاش کرده است هر چه بیشتر نسبت به رفاه حال شما مشتریان عزیز گام بردارد ، سرعت در ارسال، پشتیبانی متعهدانه ، تنوع در محصولات و قیمت ، از اهداف اصلی فروشگاه آنلاین اتوکلاب هستند .

آدرس: تهران، بازار، خیابان امیر کبیر ،نرسیده به تقاطع ملت پاساژ سپهر طبقه دوم پلاک F221

image.name

تمامی حقوق این وبسایت برای فروشگاه اتوکلاب محفوظ است
Copyright 2020 - 2024, AutoPartClub. All rights reserved