منوها

فروش خودرو در بورس به تعادل عرضه و تقاضا کمک می کند

399
(4/1)
فروش خودرو در بورس به تعادل عرضه و تقاضا کمک می کند

فروش خودرو در بورس به تعادل عرضه و تقاضا کمک می کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با حمایت از عرضه خودرو در بورس کالا گفت: ورود تنظیم شده خودرو به بورس کالا، شفاف‌سازی، افزایش کیفیت و تعادل عرضه و تقاضا در بازار خودرو را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، ماه‌ها است که صنعت خودرو با چالش کمبود نقدینگی و درنتیجه تولید محدود خودرو مواجه است. این نبود نقدینگی ناشی از عوامل مختلفی مانند قیمت‌گذاری نادرست و بروز رسانی نشده شورای رقابت است که همچنان با استفاده از فرمول‌هایی غیرشفاف، اقدام به قیمت‌گذاری خودروهای صفر می‌کند. این اتفاق سبب زیان‌ده شدن خودروسازان گردیده و از طرفی باعث ایجاد اختلاف بالای قیمت خودرو صفر بین بازار آزاد و قیمت مصوب شورای رقابت گردیده‌است.

اختلاف قیمت پدیدآمده ناشی از قیمت‌گذاری نادرست شورای رقابت، سبب ایجاد فضایی جذاب برای دلالان و واسطه‌گران بازار خودرو برای به جیب زدن سودهایی کلان شده و به دلیل عرضه بسیار کمتر از تقاضای جامعه، عملا خودرو صفر به دست مصرف‌کننده واقعی نمی‌رسد. اختلاف قیمت بعضی خودروها از درب کارخانه تا بازار آزاد بعضا به نزدیک دوبرابر می‌رسد و این سود به جای اینکه صرف نوآوری و پیشرفت صنعت خودرو گردد، بین دلالان خودرو دست به دست می‌شود.

با عرضه خودرو در بورس کالا، دلالی و سوداگری‌های مربوط به حاشیه بازار خودرو از بین می رود


علی رضایی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم درباره عرضه خودرو در بورس کالا گفت: ورود خودرو به بورس کالا، شفاف‌سازی، افزایش کیفیت و تعادل عرضه و تقاضا بازار خودرو را به دنبال خواهد داشت. اکثر نمایندگان مجلس موافق عرضه خودرو در بورس کالا هستند.


وی ادامه داد: مدل های فعلی مدیریت عرضه خودرو که اقدام به قرعه کشی و ثبت نام می کنند، منطقی نمی باشد. با عرضه خودرو در بورس کالا، دلالی و سوداگری‌های مربوط به حاشیه بازار خودرو از بین می رود.


عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه عرضه خودرو در بورس کالا منطقی شدن قیمت آن را به دنبال خواهد داشت بدون اذعان به این که چنین کاری هزینه سنگینی را بر دوش مصرف کنندگان واقعی نیز تحمیل می کند گفت: با عرضه خودرو در بورس، قیمت خودرو منطقی خواهد شد. چراکه خودرو با قیمت واقعی در بورس عرضه و به فروش می‌رسد، نقدینگی خودروسازان افزایش می یابد و خودرو بیشتری هم تولید می شود.


وی در پایان افزود: بورس کالا کلید تحول صنعت خودروسازی کشور است. مشکلات مالی خودروسازان با عرضه خودرو در بورس حل خواهد شد. درصورتی که خودرو با قیمت بیشتری نسبت به قیمت عرضه که کارخانه و شورای رقابت تعیین می کند به فروش برسد، منابع مالی حاصل از آن صرف توسعه ناوگان حمل‌ونقل عمومی و افزایش کیفیت خودروهای تولیدی خودروسازها می‌شود.


منابع

نظرات کاربران
ثبت نظر جدید
نظر خود را در مورد این محتوا در این قسمت بنویسید
مرجع فروش قطعات خودرو

فروشگاه قطعات یدکی اتوکلاب در آستانه شروع به کار وب سایت خود پس از سالها تجربه در بازار قطعات یدکی خودرو با ارائه خدمات فروش آنلاین لوازم یدکی تلاش کرده است هر چه بیشتر نسبت به رفاه حال شما مشتریان عزیز گام بردارد ، سرعت در ارسال، پشتیبانی متعهدانه ، تنوع در محصولات و قیمت ، از اهداف اصلی فروشگاه آنلاین اتوکلاب هستند .

آدرس: تهران، بازار، خیابان امیر کبیر ،نرسیده به تقاطع ملت پاساژ سپهر طبقه دوم پلاک F221

image.name

تمامی حقوق این وبسایت برای فروشگاه اتوکلاب محفوظ است
Copyright 2020 - 2024, AutoPartClub. All rights reserved