منوها

شارژ کارت سوخت خودروهای سنگین روزانه شد

331
(4/1)
شارژ کارت سوخت خودروهای سنگین روزانه شد

شارژ کارت سوخت خودروهای سنگین روزانه شد

معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری کشور از تخصیص روزانه سهمیه سوخت ناوگان حمل و نقل عمومی بر مبنای پیمایش خبر داد. به گزارش «اخبار خودرو»،معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری کشور از تخصیص روزانه سهمیه سوخت ناوگان حمل و نقل عمومی بر مبنای پیمایش خبر داد.

فرامرز مداح با اشاره به راه‌اندازی سامانه جامع پیمایش و سوخت هوشمند در حوزه ناوگان حمل و نقل عمومی که امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره‌برداری رسید گفت: با هدف افزایش نظارت بر بخش حمل و نقل عمومی کشور، سامانه‌هایی را راه اندازی کرده‌ایم که فاز اول آن مربوط به ناوگان و شرکت‌های حمل و نقل جاده‌ای است و توانستیم دو سامانه پیمایش و توزیع سوخت را اجرایی و عملیاتی کنیم.

به گفته معاون سازمان راهداری، بر اساس این سامانه قرار است حداکثر ۲۴ ساعت پس از پیمایش، کارت سوخت خودروهای ناوگان حمل و نقل عمومی شارژ شود.

وی افزود: سامانه جامع پیمایش، نقش مهمی در تسهیل روند صدور بارنامه، صورت وضعیت و تردد مرزی دارد و رابط کاربری مدیریت سامانه امروز به مرحله اجرایی رسید.

مداح همچنین با اشاره به راه اندازی سامانه هوشمند سوخت گفت: این سامانه وظیفه توزیع سوخت گازوئیل بین ناوگان حمل و نقل عمومی را بر عهده دارد و بر این اساس، با ارتباط این سامانه با سامانه‌های وزارت کشور و خودروهای عملیاتی دستگاه‌های خاص مانند نیروهای مسلح، راهداری و هلال احمر، اطلاعات این خودروها بر مبنای پیمایش، ساماندهی و به شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی ارسال خواهد شد تا کارت سوخت این خودروها شارژ شود.

به گفته این مقام مسئول، همچنین در موارد خاص یا حمل بارهای خاص یا مواردی، چون لزوم تخلیه بنادر که نیاز به سفر یکسر خالی خودروها وجود دارد نیز، می‌توان برای تأمین سوخت ناوگان اقدام کرد.

معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه توزیع نفت‌گاز با همکاری شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی هم اکنون بر اساس سهمیه بندی و ضریبی از پیمایش انجام می‌شود گفت: تخصیص سوخت در سامانه‌های جدید بر مبنای پیمایش و بارنامه و کارکرد خودروها بر اساس اطلاعات سامانه‌هایی نظیر جی پی اس خواهد بود و سامانه جامع پیمایش در این حوزه از امکانات ویژه و متنوعی برخوردار است.

مداح درباره راه‌اندازی سامانه محاسبه میزان پیمایش خودروهای ناوگان حمل و نقل عمومی افزود: سهمیه سوخت هر وسیله نقلیه گازوئیل سوز بر اساس اطلاعات سامانه GPS و طبق اسناد جابجایی کالا و مسافر تعیین خواهد شد.

وی در خصوص اجرایی شدن این سامانه گفت: مراحل اجرایی شدن این سامانه به گونه‌ای است که در ابتدا اطلاعات از اسناد حمل و نقل برون شهری مانند بارنامه، پروانه تردد، صورت وضعیت مسافری و همچنین سامانه‌های ردیاب سپهتن دریافت می‌شود و سایر اطلاعات هم بر اساس پیمایش ناوگان درون شهری از سامانه وزارت کشور دریافت می‌شود.

عضو هیئت عامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: محاسبه میزان پیمایش ناوگان، بر اساس اسناد حمل و ردیابی و یکپارچه‌سازی اطلاعات میزان پیمایش ناوگان حمل و نقل برون شهری و درون شهری صورت می‌گیرد.

مداح در مورد ورودی‌های اطلاعات این سامانه نیز گفت: با نصب سامانه‌های پلاک خوان، پلاک‌ها شناسایی و تردد آن‌ها ثبت شده و خروجی‌ها را هم طبق اطلاعات این سامانه استخراج می‌کنیم.

وی راه‌اندازی این دو سامانه را جزو مهمترین پروژه‌های راهداری دانست و افزود: این دو طرح نقش مؤثری در حوزه پیمایش و همچنین توزیع جامع سوخت ناوگان حمل و نقل عمومی و جلوگیری از تخلفات این بخش دارند.


منابع

نظرات کاربران
ثبت نظر جدید
نظر خود را در مورد این محتوا در این قسمت بنویسید
مرجع فروش قطعات خودرو

فروشگاه قطعات یدکی اتوکلاب در آستانه شروع به کار وب سایت خود پس از سالها تجربه در بازار قطعات یدکی خودرو با ارائه خدمات فروش آنلاین لوازم یدکی تلاش کرده است هر چه بیشتر نسبت به رفاه حال شما مشتریان عزیز گام بردارد ، سرعت در ارسال، پشتیبانی متعهدانه ، تنوع در محصولات و قیمت ، از اهداف اصلی فروشگاه آنلاین اتوکلاب هستند .

آدرس: تهران، بازار، خیابان امیر کبیر ،نرسیده به تقاطع ملت پاساژ سپهر طبقه دوم پلاک F221

image.name

تمامی حقوق این وبسایت برای فروشگاه اتوکلاب محفوظ است
Copyright 2020 - 2024, AutoPartClub. All rights reserved