منوها

تعلیق 9 استاندارد خودروسازی

223
(4/1)
تعلیق 9 استاندارد خودروسازی

تعلیق 9 استاندارد خودروسازی

در شرایطی که طبق برنامه‌ریزی اولیه سازمان ملی استاندارد، خودروسازان باید تا به امروز استانداردهای ۸۵ گانه خودرو را به‌طور کامل اجرا می‌کردند، خبر می‌رسد ۷۶ مورد از آنها اجرایی شده‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین با این حساب، در مجموع ۹ مورد از استانداردهای ۸۵ گانه فعلا امکان اجرا ندارند و سرنوشت آنها به تحریم و البته قیمت‌گذاری گره خورده است. در دی‌ ۹۸ نیره پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد خبر از تعلیق برخی استانداردهای خودرویی به‌دلیل مشکلات ناشی از تحریم داد و حالا اظهارات غلامرضا شریعتی رئیس جدید این سازمان نشان می‌دهد تعداد استانداردهای تعلیقی به بیش از سه مورد رسیده است. در دی ۹۸، استانداردهای «نشان‌دهنده تعویض دنده»، «نشانگر میزان باد لاستیک‌ها و شاخص نشان‌دهنده چراغ روشن روز » و همچنین ترمز هوشمند (با قابلیت کاهش سرعت یا توقف حرکت خودرو) برای سواری‌ها تعلیق شدند. همچنین شاخص نشانگر میزان باد تایر در خودروهای تجاری و سنگین نیز جزو استانداردهای تعلیقی بود که تحریم اجازه اجرای آنها را نمی‌داد.

حالا آن طور که شریعتی در نشستی خبری عنوان کرده، در حال حاضر بیش از ۷۶ مورد از استانداردهای ۸۵ گانه در خودروسازی اجرایی می‌شود؛ بنابراین در مجموع ۹ استاندارد در تعلیق به سر می‌برد. رئیس سازمان ملی استاندارد تاکید کرده که به‌دلیل مسائل ناشی از تحریم‌ها، اجرای برخی از استانداردهای ۸۵گانه خودرو تعلیق شده است. به گفته وی، در جلسه آینده شورای‌عالی استاندارد در این مورد تصمیم‌گیری خواهد شد، به نحوی که در صورت موافقت شورا، فرصتی دوباره به خودروسازان برای اجرای استانداردهای تعلیقی داده خواهد شد و در غیر این صورت، تولید خودروهایی که موفق به پاس کردن موارد مربوطه نباشند، متوقف می‌شود.

با توجه به اینکه تعلیق استانداردهای خودرویی به‌دلیل مشکلات ناشی از تحریم بوده، به نظر می‌رسد شورای‌عالی استاندارد نیز با همین معیار در مورد ادامه یا رفع تعلیق آنها تصمیم خواهد گرفت. تقریبا دو سال و هشت ماه از آغاز رسمی تحریم خودروسازی ایران می‌گذرد و در این مدت، ضمن قطع ارتباط با شرکت‌های خارجی، تامین قطعات هم از دیگر کشورها بسیار سخت و در مواردی ناممکن شده است. بنابراین تا وقتی تحریم لغو نشود، چالش تامین قطعات از خارج همچنان وجود دارد و طبعا امکان اجرای تمام و کمال استانداردهای ۸۵گانه نیز نخواهد بود، مگر اینکه نیازهای این حوزه از طریق تولید داخل تامین شود.

 

منابع

نظرات کاربران
ثبت نظر جدید
نظر خود را در مورد این محتوا در این قسمت بنویسید
مرجع فروش قطعات خودرو

فروشگاه قطعات یدکی اتوکلاب در آستانه شروع به کار وب سایت خود پس از سالها تجربه در بازار قطعات یدکی خودرو با ارائه خدمات فروش آنلاین لوازم یدکی تلاش کرده است هر چه بیشتر نسبت به رفاه حال شما مشتریان عزیز گام بردارد ، سرعت در ارسال، پشتیبانی متعهدانه ، تنوع در محصولات و قیمت ، از اهداف اصلی فروشگاه آنلاین اتوکلاب هستند .

آدرس: تهران، بازار، خیابان امیر کبیر ،نرسیده به تقاطع ملت پاساژ سپهر طبقه دوم پلاک F221

image.name

تمامی حقوق این وبسایت برای فروشگاه اتوکلاب محفوظ است
Copyright 2020 - 2024, AutoPartClub. All rights reserved