منوها

تبدیل پارکینگ شرکت‌های خدمات پس ‌از فروش به انبار خودروهای خارجی

290
(4/1)
تبدیل پارکینگ شرکت‌های خدمات پس ‌از فروش به انبار خودروهای خارجی

تبدیل پارکینگ شرکت‌های خدمات پس ‌از فروش به انبار خودروهای خارجی

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: پس از گذشت ۱۱ ماه خودروهای زیادی در پارکینگ مجموعه‌های فروش خدمات یدکی دپو شده‌اند و معطل قطعه هستند.

مهدی دادفر با حضور در یک برنامه رادیویی با اشاره به نامه‌نگاری‌هایی که با وزارت صمت و سازمان حمایت صورت گرفته، اظهار کرد: با محدود کردن تخصیص ارز و ثبت‌سفارش قطعات یدکی خودرو، در آینده نزدیک تمام خودروها با مشکل روبه‌رو می‌شوند. وی افزود: امروز پس از گذشت ۱۱ ماه خودروهای زیادی در پارکینگ مجموعه‌های فروش خدمات یدکی دپو شده‌اند و معطل قطعه هستند.


وی ادامه داد: ما نامه‌نگاری کردیم که اگر خودرویی ۴ روز در پارکینگ بماند، باید مبلغی به مالک ارائه شود. این در شرایطی است که هیچ ارز و ثبت‌سفارشی به همکاران واردکننده تعلق نمی‌گیرد و از دیگر سو ادعا می‌شود که اگر خودرو تعمیر نشود، جریمه می‌شود. دادفر چنین رویه‌ای را مصداق بی‌منطقی خواند و افزود: هیچ پاسخی به مکاتبات ندادند و در اصل اهمیتی نمی‌دهند. دبیر انجمن واردکنندگان خودرو تصریح کرد: تنها چیزی که هم اینک در کشور اهمیتی ندارد، تجارت است و این مطلبی است که باید صراحتا به آن بپذیریم. ثبت‌سفارش‌ها اگر از هم اینک صورت گیرد، سال دیگر در شهریور شاید ارز به آن تعلق گیرد.


همچنین هادی سرهنگی، عضو هیات‌مدیره انجمن خدمات پس از فروش خودرو در رابطه با معضلات فروش قطعات خودروهای خارجی اظهار کرد: در این حوزه مشکلات جدی وجود دارد که در دو دسته کلی کمبود و بالا بودن قیمت طبقه‌بندی می‌شود.وی کالاها را هم به دسته‌های پرمصرف، متوسط مصرف و کم‌مصرف طبقه‌بندی کرد و افزود: قطعات به راحتی تامین نمی‌شود و سیکل تامین یک ماهه، به چند ماه رسیده است.سرهنگی با اعلام اینکه کل مجموعه‌های خدمات پس از فروش در پروسه‌های مختلف قرار گرفته‌اند و چندین ماه زمان برای بستن یک قطعه روی یک خودرو زمان صرف می‌شود، ادامه داد: این مساله کل مجموعه‌ها را دچار مشکل کرده است. وی در بخشی دیگر از مصاحبه با رادیو گفت‌وگو، اعلام کرد که ثبت‌سفارش‌ها در زمان‌هایی اتفاق افتاده که همه موضوعات در شرایط نرمال قرار داشته و وضعیت تخصیص ارز در کشور مناسب بود. سرهنگی با اعلام اینکه قوانین هم اینک نیازمند بازنگری هستند، ادامه داد: حتی در زمان‌های گذشته هم به این قوانین نقد داشتیم. به‌عنوان مثال شرکت‌های خدمات پس از فروش را مجبور کردند که گارانتی ارائه دهند.

منابع

نظرات کاربران
ثبت نظر جدید
نظر خود را در مورد این محتوا در این قسمت بنویسید
مرجع فروش قطعات خودرو

فروشگاه قطعات یدکی اتوکلاب در آستانه شروع به کار وب سایت خود پس از سالها تجربه در بازار قطعات یدکی خودرو با ارائه خدمات فروش آنلاین لوازم یدکی تلاش کرده است هر چه بیشتر نسبت به رفاه حال شما مشتریان عزیز گام بردارد ، سرعت در ارسال، پشتیبانی متعهدانه ، تنوع در محصولات و قیمت ، از اهداف اصلی فروشگاه آنلاین اتوکلاب هستند .

آدرس: تهران، بازار، خیابان امیر کبیر ،نرسیده به تقاطع ملت پاساژ سپهر طبقه دوم پلاک F221

image.name

تمامی حقوق این وبسایت برای فروشگاه اتوکلاب محفوظ است
Copyright 2020 - 2023, AutoPartClub. All rights reserved