منوها

آخرین وضعیت بازار خودرو زیر سایه برجام

312
(4/1)
آخرین وضعیت بازار خودرو زیر سایه برجام

آخرین وضعیت بازار خودرو زیر سایه برجام

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو معتقد است با وجود تغییراتی که در روزهای گذشته قیمت دلار تجربه کرده، وضعیت بازار خودرو نسبت به قبل تفاوت چندانی نداشته است.

اقتصادآنلاین - جواد هاشمی؛ بازار خودرو یکی از مهم‌ترین بازارهایی بود که در سه سال گذشته و تحت تاثیر افزایش قابل توجه نرخ ارز، یک جهش قیمتی جدی را پشت سر گذاشت. این جهش از اواسط سال97 آغاز شد و آخرین موج آن در تابستان سال99 خود را نشان داد. در طول این مدت کوتاه سه ساله قیمت اکثر خودروهای موجود در بازار چند برابر شد و برخی خودروهای خارجی به راحتی دامنه یک میلیارد تومان را پشت سر گذاشتند.

با وجود آنکه دولت با محوریت شورای رقابت تلاش کرد در سال‌های گذشته سیاست‌هایی را برای کاهش قیمت خودرو اجرایی کند اما تنها نتیجه قیمت گذاری دستوری شورای رقابت، افزایش فاصله میان قیمت خودروها در کارخانه و بازار آزاد بود و یک بستر رانت جدی را ایجاد کرد که تاکنون نیز ادامه داشته است.

در پاییز سال گذشته و پس از پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، موجی از کاهش قیمت خودرو پس از پایین آمدن نرخ ارز آغاز شد اما این موج نیز به ثباتی نسبی ختم شد که در سال گذشته ادامه یافت و به سال جاری رسید. در هفته‌های گذشته بازار خودرو در یک رکود انتظاری به سر برده و بسیاری از خریداران در انتظار شنیدن خبر لغو تحریم‌ها و کاهش قیمت خودرو، فعلا در ورود به این بازار دست نگه داشته‌اند و این موضوع در روزهای گذشته و با وجود کاهش دوباره قیمت دلار نیز ادامه یافته است.


منابع

نظرات کاربران
ثبت نظر جدید
نظر خود را در مورد این محتوا در این قسمت بنویسید
مرجع فروش قطعات خودرو

فروشگاه قطعات یدکی اتوکلاب در آستانه شروع به کار وب سایت خود پس از سالها تجربه در بازار قطعات یدکی خودرو با ارائه خدمات فروش آنلاین لوازم یدکی تلاش کرده است هر چه بیشتر نسبت به رفاه حال شما مشتریان عزیز گام بردارد ، سرعت در ارسال، پشتیبانی متعهدانه ، تنوع در محصولات و قیمت ، از اهداف اصلی فروشگاه آنلاین اتوکلاب هستند .

آدرس: تهران، بازار، خیابان امیر کبیر ،نرسیده به تقاطع ملت پاساژ سپهر طبقه دوم پلاک F221

image.name

تمامی حقوق این وبسایت برای فروشگاه اتوکلاب محفوظ است
Copyright 2020 - 2023, AutoPartClub. All rights reserved