کاربر مهمان خوش آمدید!
Logo
کاربر مهمان خوش آمدید!
جستجو پیشرفته
فیلترهای محدود کننده:
نوع:
فقط تخفیف دارها
مرتب سازی بر اساس:
بیشترین دیده شده ها
جدید ترین ها
جستجو
پیشنهاد های شگفت انگیز
قاب بالایی تسمه تایم ام وی ام 110 - 4 سیلندر - اصلی شرکتی

قاب یا کاور تسمه تایم ام وی ام 110 -4 سیلندر مناسب برای تمامی مدل های ام وی ام 110 قدیم 4 سیلندر می باشد. برای تهیه این قطعه اصلی شرکتی در صورت نیاز به مشاوره با کارشناسان فروش اتوکلاب تماس بگیرید.

5%120,000
114,000تومان
آخرین مقاله ها
نگاهی اجمالی به تاریخچه شرکت کرمان موتور
نگاهی اجمالی به تاریخچه شرکت کرمان موتور

در ایم مقاله سعی داریم با ارایه تاریخچه کرمان موتور شما را با این خودروساز کمی بیشتر آشنا کنیم. در اسفند ماه سال 1373 شرکت کرمان موتور تاسیس گردید.

مطالعه بیشتر
گیربکس اتوماتیک ام وی ام و چری
گیربکس اتوماتیک ام وی ام و چری

هر آنچه باید در مورد گیربکس اتوماتیک ام وی ام وی ام و چری بدانید در این دانشنامه گنجانده شده ، پس از مطالعه این مقاله در صورت نیاز به مشاوره در مورد گیربکس های اتوماتیک mvm و Chery با ما در تماس باشید.

مطالعه بیشتر
تاریخچه کارخانه لنت ترمز کاشیاما ژاپن (MK KASHIYAMA)
تاریخچه کارخانه لنت ترمز کاشیاما ژاپن (MK KASHIYAMA)

لنت ترمز کاشیاما یکی از با کیفیت ترین لنت های تولید شده در دنیا می باشد. در این مقاله می خواهیم تاریخچه این کارخانه و نقاط عطف این تولید کننده ژاپنی را به شما ارايه دهیم. در خودرو مزدا بعد از لنت اصلی مزدا موتور، لنت کاشیاما ژاپن بهترین و با صرفه ترین گزینه می باشد.

مطالعه بیشتر
راهنمای خرید لوازم یدکی مزدا
راهنمای خرید لوازم یدکی مزدا

در این دانشنامه ، اینکه کجا ؟ چه جنسی ؟ راه تشخیص قطعات اصلی از فیک ؟ و نکاتی کاربردی در خرید لوازم یدکی مزدا اراعه خواهیم داد.

مطالعه بیشتر
جدیدترین محصولات
درب داخلی باک بنزین ام وی ام 530
درب داخلی باک بنزین ام وی ام 530

درب پیچی باک بنزین mvm 530 در صورت نیاز به هر گونه مشاوره با کارشناسان فروش اتوکلاب تماس بگیرید.

100,000تومان
دسته موتور راست ام وی ام 530 اصلی شرکتی
دسته موتور راست ام وی ام 530  اصلی شرکتی

دسته موتور راست ام وی ام 530 که این محصول مناسب برای تمامی مدل های mvm530 می باشد. محل نصب این قطعه سمت راست یا شاگرد است . برای تهیه این قطعه در صورت نیاز به مشاوره و پشتیبانی با کارشناسان فروش اتوکلاب تماس بگیرید.

سنسور سر میل لنگ مزدا 3 قدیم
سنسور سر میل لنگ مزدا 3 قدیم

سنسور موقعیت میل لنگ مزدا 3 قدیم که این محصول مناسب برای تمامی مدل های mazda 3 قدیم و محل نصب آن سر میل لنگ موتور می باشد. وظیفه این قطعه ارسال موقعیت فیزیکی میل لنگ به ECU است.

سنسور استپ ترمز مزدا 3 نیو
سنسور استپ ترمز مزدا 3 نیو

سنسور استپ ترمز مزدا 3 نیو که این محصول مناسب برای تمامی مدل های mazda 3 new می باشد. محل نصب این قطعه زیر پای سمت راننده است.

اواپراتور کولر ام وی ام ایکس 22 اصلی شرکتی
اواپراتور کولر ام وی ام ایکس 22  اصلی شرکتی

اواپراتور کولر ام وی ام X22 که این محصول اصلی شرکتی و مناسب برای تمامی مدل های دنده ای و اتوماتیک Mvm x22 می باشد. نقش اواپراتور:در اواپراتور یا تبخیر کننده ، همه شرایط برای تبدیل مایع به گاز مهیا می باشد ، در این وضعیت مایعی که مستعد برای تبدیل به گازمی باشد و به آن مبرد گفته می شود ، گرمای محیط را جذب کرده و دچار تغییر حالت شده و به گاز تبدیل می شود. هوای اتاق سرنشین از طریق یک فن به سمت اواپراتور هدایت می شود و پس از گذشتن از میان لوله های بسیار باریک آن ، خنک شده و رطوبت آن نیز جذب می شود.

جستجو پیشرفته
فیلترهای محدود کننده:
نوع:
فقط تخفیف دارها
مرتب سازی بر اساس:
بیشترین دیده شده ها
جدید ترین ها
جستجو

دانشنامه و اخبار / اخبار

قفل واردات خودرو با کدام کلید باز می شود؟

قفل واردات خودرو با کدام کلید باز می شود؟

92

مصوبه مجلس در تعیین تعرفه ۸۶ درصدی برای واردات خودرو در حالی در بودجه ۱۴۰۰ به تصویب نمایندگان رسید که در واردات خودرو به کشور همچنان قفل است.

با این حال تعیین تعرفه واردات سبب شد تا حدودی بازار خودروهای وارداتی نوسانی شود و همین اتفاق پیش‌بینی بازار خودروهای وارداتی در سال ۱۴۰۰ را سخت می‌کند. آنچه مشخص است دولت دوازدهم به‌رغم چراغ سبز نمایندگان مجلس برنامه‌ای برای از سر گیری واردات خودرو ندارد. اگر دولت دوازدهم نیم نگاهی به واردات خودرو و کسب درآمد از این مسیر داشت بی‌تردید در میان ردیف‌های درآمدی لایحه بودجه پیشنهادی خود به مجلس مبلغی را برای این منظور پیش‌بینی می‌کرد.اما بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ نشان می‌دهد تنها پیش‌بینی دولت در این ارتباط مبلغ دو هزار و ۴۰ میلیارد تومان است. این مبلغ هم مربوط به خودروهایی می‌شود که در حال حاضر در گمرک به سر می‌برند و به دلیل داشتن پرونده در محاکم قضایی تا تعیین تکلیف نهایی از سوی مرجع قضایی نتوانستند در مهلت مقرر تعیین شده از سوی دولت امکان ترخیص پیدا کنند.


 دولت پیش‌بینی کرده در سال آینده چنانچه این خودروهای مانده در گمرک از سوی مرجع قضایی تعیین تکلیف شوند و امکان ترخیص بیابند دولت بابت حقوق گمرکی آنها حداکثر بتواند دو هزار و ۴۰ میلیارد تومان به خزانه خود واریز کند. بنابراین تا این جای کار به‌رغم تعیین تعرفه ورودی برای خودرو از سوی نمایندگان مجلس هیچ اتفاق خاصی در ارتباط با از سر گیری واردات نیفتاده و دولت مدیریت منابع ارزی در اختیار خود را به از سرگیری واردات و کسب درآمد از این مسیر ترجیح می‌دهد.اما چه اتفاقاتی می‌تواند مسیر مسدود شده واردات خودرو به کشور را بار دیگر باز کند؟ بی تردید اولین اتفاق اثرگذار می‌تواند تغییر دولت و تجدید نظر دولتمردان جدید در این زمینه باشد. چنانچه دولت آینده قصد داشته باشد در رویه فعلی دولت در ممنوعیت واردات خودرو تغییری ایجاد کند با توجه به اینکه نمایندگان مجلس با تعیین تعرفه دست دولت را باز گذاشته‌اند، می‌توان گفت که دیگر مانعی در این ارتباط وجود نخواهد داشت. در کنار این اتفاق اثرگذار مساله دیگر که می‌تواند روی تداوم ممنوعیت واردات یا از سرگیری آن تاثیر مستقیم داشته باشد بحث نرخ ارز است.


چنانچه علاوه بر آرامش فعلی بازار، ارز در جاده کاهش نرخ بر سرعت خود بیفزاید این احتمال وجود دارد که سیاست‌گذار کلان نه‌تنها دست از مدیریت بازار و منابع ارزی خود بردارد بلکه به سمت لغو ممنوعیت واردات خودرو نیز حرکت کند.دو متغیر اثرگذار روی نرخ ارز و برنامه دولت برای تداوم مدیریت منابع ارزی را باید در سرانجام توافق‌نامه برجام و همچنین آزاد شدن منابع ارزی بلوکه شده کشور جست‌و‌جو کرد. بعد از روی کار آمدن دولت جدید در ایالات‌متحده آمریکا شاهد هستیم که اخباری در ارتباط با بازگشت این کشور به توافق‌نامه برجام به گوش می‌رسد که چنانچه این اخبار رنگ واقعیت به خود بگیرند این مساله می‌تواند انگیزه دولت را برای مدیریت منابع ارزی کاهش دهد و همین مساله می‌تواند سبب شود بار دیگر شاهد ورود خودرو به کشور باشیم.


چنانچه بازگشت ایالات‌متحده آمریکا به برجام زمان بر باشد، می‌توان آزادسازی منابع ارزی بلوکه شده به واسطه تحریم‌ها را نشانه‌ای از حسن نیت این کشور تلقی کرد و این اتفاق نیز می‌تواند تا حدودی خیال سیاست‌گذار کلان را از تامین منابع ارزی مورد نیاز کشور آسوده کند و قفل را از در واردات خودرو به کشور بردارد. هر کدام از این اتفاق‌ها محقق شود بی‌تردید بازار وارداتی‌ها را از وضعیت فعلی خارج می‌کند و سر و سامانی به آن می‌دهد. البته نباید از نظر دور داشت با تمام این گمانه‌زنی‌ها همچنان افق واردات خودرو به کشور مه‌آلود است و بعید به‌نظر می‌رسد به‌رغم تحقق هر یک از اتفاق‌های یاد شده تغییری در سیاست ممنوعیت واردات تا پایان نیمه اول سال ۱۴۰۰ ایجاد شود.

منبع:

car.ir

نظرات کاربران:

ثبت و ذخیره نظر

کلمات کلیدی:

خودروهای مانده در گمرک
واردات خودرو
مصوبه مجلس در تعیین تعرفه ۸۶ درصدی برای واردات خودرو
تعرفه واردات
ممنوعیت واردات خودرو
(Ver1.0)
آدرس: تهران - خیابان امیرکبیر - نرسیده به تقاطع خیابان ملت - مجتمع تجاری سپهر - طبقه دوم - پلاک 221اف Copyright 2020 - 2021, Amirhossein Eslamiyeganeh. All rights reserved