کاربر مهمان خوش آمدید!
Logo
کاربر مهمان خوش آمدید!
جستجو پیشرفته
فیلترهای محدود کننده:
نوع:
فقط تخفیف دارها
مرتب سازی بر اساس:
بیشترین دیده شده ها
جدید ترین ها
جستجو
پیشنهاد های شگفت انگیز
دسته موتور جلو  مزدا 323 ،  050

وظیفه دسته موتور خودرو تحمل وزن و سنگینی مجموعه موتور و گیربکس خودرو و همچنین خارج کردن ارتعاشات نشات گرفته از عملکرد موتور خودرو و یا گذر از ناهمواری‌ها و البته دفع قدرت گشتاوری است که موتور خودرو به هنگام کار کردن روی آن سوار می‌نماید. به طور کلی در مورد این قطعه که به آن دسته موتور یا Engine Mount می‌گویند وظیفه حفظ تعادل در نیرو‌های وارده به قطعات مختلف اطراف خود را دارد که به عملکرد بهتر ماشین کمک می‌کند.

25%185,000
138,750تومان
یاتاقان تابت و متحرک ام وی ام 315 (سایز 25) - اصلی شرکتی

دست کامل یاتاقان ثابت و متحرک سایز 25 ( تعمیر اول ) مناسب برای تمامی مدل های ام وی ام 315 ( ام وی ام 315 قدیم - ام وی ام 315 نیو - ام وی ام 315 اسپرت) می باشد. برای تهیه این قطعه اصلی شرکتی در صورت نیاز به مشاوره با کارشناسان فروش اتوکلاب تماس بگیرید.

5%360,000
342,000تومان
آخرین مقاله ها
راهنمای خرید لوازم یدکی مزدا
راهنمای خرید لوازم یدکی مزدا

در این دانشنامه ، اینکه کجا ؟ چه جنسی ؟ راه تشخیص قطعات اصلی از فیک ؟ و نکاتی کاربردی در خرید لوازم یدکی مزدا اراعه خواهیم داد.

مطالعه بیشتر
نگهدارنده باتری در خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟
نگهدارنده باتری در خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

اگر قصد دارید اتومبیل خود را برای مدت طولانی در حالت پارک و بدون استفاده بگذارید، مهم است که به فکر سلامت باتری خودرو باشید. عدم استفاده از وسیله نقلیه برای مدت طولانی می‌تواند باعث خالی شدن باتری خودرو شود، اما یک نگهدارنده باتری می‌تواند از بروز این اتفاق جلوگیری کند.

مطالعه بیشتر
جلوبندی ام وی ام 315
جلوبندی ام وی ام 315

وظیفه اصلی سیستم تعلیق و جلوبندی حفظ و کنترل مسیر حرکت خودرو و در مرحله بعد جذب ارتعاشات و ناهمواری ها در سطوح می باشد. در این دانشنامه قطعات جلوبندی mvm 315 را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد. لطفا با ما همراه باشید

مطالعه بیشتر
مشخصات آریزو 5 توربو و تفاوت آن با آریزو5 معمولی
مشخصات آریزو 5 توربو و تفاوت آن با آریزو5 معمولی

آریزو5 توربو با نشان 5 ستاره کیفیت در کشور سازنده چین. خودروی سدان با کیفیتی نسبتا راضی کننده در تولیدات خودرو های چینی موجود در ایران، خودرویی با موتور 1.5 لیتری که در دو نسخه ساده و توربو عرضه شده است.

مطالعه بیشتر
جدیدترین محصولات
فلایویل گیربکس آریزو 5
فلایویل گیربکس آریزو 5

فلایویل یا چرخ لنگر این محصول مناسب برای تمامی مدل های چری آریزو5 دنده و اصلی شرکتی می باشد. وظیفه فلایویل توازن سرعت حرکت میل لنگ و انتقال نیرو به سیستم گیربکس خودرو خواهد بود.

توپی چرخ جلو ام وی ام 315 اصلی شرکتی
توپی چرخ جلو ام وی ام 315  اصلی شرکتی

توپی چرخ جلو ام وی ام 315 که این محصول اصلی شرکتی و مناسب برای هر دو سمت چپ و راست mvm 315 می باشد.

آیینه داخلی چری آریزو 5 اصلی شرکتی
آیینه داخلی چری آریزو 5  اصلی شرکتی

آیینه وسط ARIZZO 5 که این محصول مناسب برای تمامی مدل های چری آریزو 5 می باشد. این محصول اصلی شرکتی و در بسته بندی اصلی چری عرضه می شود.

آیینه داخلی کابین ام وی ام 550 اصلی شرکتی
آیینه داخلی کابین ام وی ام 550  اصلی شرکتی

آیینه وسط MVM 550 که این محصول اصلی شرکتی و مناسب برای تمامی مدل های خودروی ام وی ام 550 می باشد.

آیینه داخلی ام وی ام x22 اصلی شرکتی
آیینه داخلی ام وی ام x22  اصلی شرکتی

آیینه وسط mvm x22 که این محصول مناسب برای تمامی مدل های ام وی ام ایکس 22 می باشد. این محصول اصلی شرکتی و در بسته بندی اصلی چری عرضه می شود.

جستجو پیشرفته
فیلترهای محدود کننده:
نوع:
فقط تخفیف دارها
مرتب سازی بر اساس:
بیشترین دیده شده ها
جدید ترین ها
جستجو

دانشنامه و اخبار / اخبار

بورسی شدن قیمت خودرو با حکم مجلس

بورسی شدن قیمت خودرو با حکم مجلس

157

با تشریح جزئیات طرح مجلس شورای اسلامی مبنی‌بر «ساماندهی صنعت خودرو»، مشخص شد یکی از مفاد اصلی آن، الزام عرضه خودرو در بورس کالا است. آنطور که سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی عنوان کرده، الزام به عرضه خودرو در بورس کالا یکی از اساسی‌ترین محورهای طرح ساماندهی صنعت خودرو به شمار می‌رود.

به گفته حجت‌الله فیروزی، پس از تصویب این طرح، اگر خودرو در بورس کالا عرضه نشود، جرم تلقی شده و مجازات آن نیز براساس تبصره (۱) ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تعیین می‌شود. به گفته وی، عرضه خودرو به بورس البته استثناهایی نیز دارد، به نحوی که مثلا خودروهای با تیراژ حداکثر پنج هزار دستگاه (نه بیشتر)، مشمول الزام عرضه به بورس نخواهند شد. سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس اما دومین استثنای مربوط به الزام خودرو در بورس را به خودروسازان کم‌تیراژ مربوط دانسته و تاکید کرده که شرکت‌های با تولید نهایتا ۱۰ هزار دستگاهی در سال، الزامی در این مورد ندارند. وی اما در مورد خودروهای وارداتی نیز تاکید کرده که اگر خودرویی وارداتی طی ۱۲ ماه گذشته (از زمان تصویب قانون) دارای آمار شماره‌گذاری بیش از ۵۰۰ دستگاه باشد، مشمول الزام عرضه در بورس کالا خواهد شد. فیروزی تاکید کرده اعمال نظام قیمت‌گذاری برای عرضه خودرو در بورس، ممنوع بوده و قیمت تابع عرضه و تقاضا است. وی اما در بخش دیگری از اظهارات خود درباره طرح ساماندهی خودرو، به تامین مالی قطعه‌سازان اشاره کرده و گفته ۵۰ درصد از مبالغ دریافتی از مشتریان تا سقف ۵۰ درصد از قیمت تمام شده خودرو، با سازوکاری تعیین شده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان بورس و خودروسازان، به شرکت‌های قطعه‌ساز و تامین‌کنندگان مواد اولیه صنعت قطعه پرداخت خواهد شد. 

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس اما تعیین سود مشارکت خودروهای پیش‌فروشی را نیز بخشی دیگر از طرح ساماندهی خودرو اعلام کرده و گفته که این سود توسط خودروسازان تعیین می‌شود و البته نباید از سود سپرده بانکی بلندمدت مصوب شورای پول و اعتبار بیشتر باشد. به گفته فیروزی، جریمه دیرکرد تحویل خودرو نیز معادل ۲ واحد درصد کمتر از سود سپرده بانکی بلندمدت مصوب شورای پول و اعتبار، در نظر گرفته شده است. آن طور که از اظهارات سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس برمی‌آید، در صورت تصویب الزام عرضه خودرو به بورس، برخی محدودیت‌های خرید به‌ویژه «هر کارت ملی یک خودرو» و همچنین ممنوعیت فروش تا یک سال پس از خرید، همچنان اجرا خواهد شد. 

اما موضوع دیگری که فیروزی به آن اشاره کرده، امکان عرضه خودرو به بورس توسط اشخاص حقوقی در آینده است. به گفته وی، اگر روزی برسد که تعداد خودروهای عرضه شده در بورس بیش از تقاضا باشد، اشخاص حقوقی هم می‌توانند وارد فرآیند خرید خودرو شوند. این البته در حالی است که به‌نظر می‌رسد با توجه به شرایط فعلی یعنی تولید نسبتا پایین و تقاضای کاذب، بعید است به این زودی‌ها عرضه از تقاضا پیشی بگیرد. 

اما پرسشی که در مورد عرضه خودرو در بورس کالا مطرح می‌شود، چگونگی تعیین قیمت پایه است. در این مورد، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرده که مرجع تعیین قیمت پایه، شورای رقابت است. وی با بیان اینکه قیمت تمام شده خودرو هر سه ماه یکبار با لحاظ شاخصه‌هایی مانند نرخ تورم، توسط شورای رقابت تعیین می‌شود، تاکید کرده که در این محاسبه، هزینه‌های مالی خودروسازان (ناشی از فعالیت‌های غیرتولیدی) نباید در قیمت تمام شده محصولات لحاظ شود. فیروزی همچنین در پاسخ به این پرسش که چه سازوکاری برای ممانعت از ورود خودروسازان به پروسه قیمت‌‌سازی در بورس، در نظر گرفته خواهد شد، تاکید می‌کند: در طرح ساماندهی خودرو به این موضوع توجه شده است، به نحوی که اگر قیمت فروش خودرو در بورس از نرخ تمام شده آن بیشتر باشد، مابه‌التفاوت موجود، به‌عنوان عوارض محاسبه می‌شود. به گفته وی، ۲۰ درصد از منابع حاصله به خزانه دولت واریز و براساس تصمیم وزارتخانه‌های صمت و راه و شهرسازی، صرف توسعه حمل‌و‌نقل، جایگزینی خودروهای فرسوده و توسعه جایگاه‌های گازرسانی طبیعی خواهد شد. به گفته سخنگوی کمیسیون صنایع، همچنین ۷۰ درصد منابع حاصله از مابه‌التفاوت قیمت فروش خودرو در بورس و قیمت تمام شده، به‌صورت تسهیلات قرض‌الحسنه با موعد بازپرداخت حداکثر دو ساله در اختیار خودروسازان قرار می‌گیرد تا در راستای تولید، مصرف شود. در نهایت، ۱۰ درصد باقی‌مانده نیز در صورت افزایش مستمر و غیرکاهشی تولید و براساس تصمیم شورای رقابت، به شرکت‌های خودروساز پرداخت خواهد شد. 

طرح ساماندهی خودرو اما در شرایطی قرار است در مجلس شورای اسلامی مطرح و تصویب شود که بازار خودرو در حال حاضر با رشد شدید قیمت مواجه شده و بسیار ملتهب است. از همین رو مجلسی‌ها قصد دارند با الزام عرضه خودرو به بورس، التهاب را کاهش داده و سر و سامانی به وضع قیمت‌ها بدهند. باید منتظر ماند و دید این طرح اصلا در صحن علنی مجلس رای خواهد آورد و با عبور از فیلتر شورای نگهبان، به قانون تبدیل خواهد شد؟

 


نظرات کاربران:

ثبت و ذخیره نظر

کلمات کلیدی:

بازار خودرو
اتوکلاب
اتو پارت کلاب آذرهوش
قیمت خودرو
خودرو در بورس
بورس
افزایش قیمت خودرو
بازار لوازم یدکی خودرو تهران
قطعات خودرو های چینی و ژاپنی
لوازم یدکی خودرو چینی
ساماندهی قیمت خودرو
خودرو
قطعات خودروهای چینی
آذرهوش مزدا
(Ver1.0)
آدرس: تهران - خیابان امیرکبیر - نرسیده به تقاطع خیابان ملت - مجتمع تجاری سپهر - طبقه دوم - پلاک 221اف Copyright 2020 - 2021, Amirhossein Eslamiyeganeh. All rights reserved