کاربر مهمان خوش آمدید!
Logo
کاربر مهمان خوش آمدید!
جستجو پیشرفته
فیلترهای محدود کننده:
نوع:
فقط تخفیف دارها
مرتب سازی بر اساس:
بیشترین دیده شده ها
جدید ترین ها
جستجو
آخرین مقاله ها
ترموستات خودرو
ترموستات خودرو

در این مقاله ابتدا به نقش ترموستات در موتور خودرو و در ادامه علائم خرابی این قطعه مهم و در انتها به معرفی ترموستات های خودرو های مزدا خواهیم پرداخت و در این بین به نکاتی مهم در خرید ترموستات آب مزدا اشاره خواهیم کرد که مسیر روشنی در برخورد با خرابی و ایراد در این قطعه پیش رو داشته باشید. سر تیترهای موضوعات : ترموستات چبست؟ نشانه های خرابی ؟ تعویض ترموستات؟ جوش آوردن موتور و نکات ملزم به اجرا به هنگام بالا رفتن دمای آب موتور؟ نگهداری و سرویس ؟ معرفی ترموستات خودروهای مزدا سواری و وانت

مطالعه بیشتر
شناخت دسته موتور های ام وی ام ایکس 33 (mvm x33) ، اتوکلاب
شناخت  دسته موتور های ام وی ام ایکس 33 (mvm x33) ، اتوکلاب

بارها در مقاله های مختلف در مورد اینکه دسته موتور چیست و چه کاربردی دارد در اتوکلاب صحبت کردیم ، ولی در این دانشنامه قصد داریم هر آنچه که در مورد دسته موتور ایکس 33(Mvm x33) لازم به بیان است صحبت کنیم. تعداد دسته موتور های ایکس 33؟ برند های معتبر سازنده؟ و به طور کلی هر آنچه در مورد دسته موتور های mvm x33 نیاز دارین.

مطالعه بیشتر
فیلتر کابین ( فیلتر اتاق )
فیلتر کابین ( فیلتر اتاق )

فیلتر کابین یا فیلتر اتاق خودرو یکی از فیلتر های مهم در خودرو می باشد که صاحبان خودرو کمتر به آن توجه می کنند. چرا باید فیلتر اتاق تعویض شود ؟ وظیفه اصلی فیلتر کابین؟ تعویض فیلتر اتاق؟ چه نوع فیلتر اتاقی برای تعویض مناسب تر است ؟

مطالعه بیشتر
دسته موتور ام وی ام 315 (mvm 315)
دسته موتور ام وی ام 315 (mvm 315)

خودروی ام وی ام 315 همانند هر خودرو دیگر برای سرپا نگه داشتن موتور روی اتاق خودرو دارای دسته موتورهایی می باشد ، ام وی ام 315 در تمامی نسخه های قدیم، نیو و اسپرت خود دارای سه مدل دسته موتور می باشد که در تمامی مدل ها به طور یکسان استفاده شده اند.

مطالعه بیشتر
جدیدترین محصولات
لاستیک چاکدار جلو مزدا 323 | لاستیک تعادل
لاستیک چاکدار جلو مزدا 323  | لاستیک تعادل

لاستیک چاکدار جلو Mazda 323 این محصول گاهآ لاستیک تعادل و یا لاستیک موج گیر نیز شناخته و اطلاق می شود. مناسب برای سیستم تعلیق جلو و هر دو سمت راننده و شاگرد. در صورت نیاز به مشاوره بیشتر با کارشناسان فروش اتوکلاب تماس بگیرید.

45,000تومان
فیلتر روغن مزدا 3 | طرح اصلی
فیلتر روغن مزدا 3 | طرح اصلی

فیلتر روغن موتور مزدا3، این محصول طرح اصلی ( مشابه به اصلی ) می باشد. این فیلتر روغن مناسب برای تمامی مدل ها و تیپ های Mazda 3 قدیم و مزدا 3 نیو می باشد، در صورت نیاز به مشاوره بیشتر در مورد این محصول با کارشناسان فروش اتوکلاب تماس بگیرید.

120,000تومان
تسمه تایم مزدا کارا 2000| موتور میتسوبیشی
تسمه تایم مزدا کارا 2000| موتور میتسوبیشی

تسمه تایم کارا 2000 برند میتسوبوشی اصلی. این محصول مناسب برای تمامی وانت کاراهای 2000 می باشد. در صورت نیاز به مشاوره با کارشناسان ما در اتوکلاب تماس بگیرید.

330,000تومان
قاب بیرونی شیشه لچکی درب جلو چپ ام وی ام 110S
قاب بیرونی شیشه لچکی درب جلو چپ ام وی ام 110S

قاب کورکن بغل آینه درب جلو چپ 110S این محصول اصلی شرکتی و مناسب برای تمامی مدل های 110 اس می باشد.

150,000تومان
آرم لوگو چری تیگو5 جلو، اصلی
آرم لوگو چری تیگو5 جلو، اصلی

لوگوی ( آرم جلو ) تیگو 5 ، این محصول اصلی شرکتی و مناسب برای تمامی مدل های تیگو 5 می باشد.در صورت نیاز به مشاوره بیشتر با کارشناسان فروش اتوکلاب تماس بگیرید.

190,000تومان
جستجو پیشرفته
فیلترهای محدود کننده:
نوع:
فقط تخفیف دارها
مرتب سازی بر اساس:
بیشترین دیده شده ها
جدید ترین ها
جستجو

دانشنامه و اخبار / اخبار

آیا فروش فوق‌العاده خودروسازان متوقف شده است؟

آیا فروش فوق‌العاده خودروسازان متوقف شده است؟

195

تعهدات معوق خودروسازان سرعت اجرای طرح‌های فروش‌های فوق‌العاده را به‌شدت کم کرده تا جایی که در دومین ماه از فصل تابستان ۱۴۰۰ تنها یک طرح فروش فوق‌العاده برگزار شد.

بر اساس مقررات وزارت صمت، شرکت‌های خودروساز بر اساس مازاد بر تعهدات خود می‌توانند اقدام به برگزاری فروش فوق‌العاده کنند.به این معنا که چنانچه تعهدات معوق افزایش یابد و شرکت‌های خودروساز قادر به تحویل خودروهای پیش فروش شده نباشند، آنگاه بنابر مقررات جاری به طور اتوماتیک اجازه اجرای طرح فروش فوق‌العاده تا زمان به‌روزرسانی تعهدات معوق از آنها سلب می‌شود.همان طور که عنوان شد ایران خودرو در مرداد امسال تنها یک فروش فوق‌العاده برگزار کرد و دیگر خودروساز بزرگ کشور یعنی سایپا هیچ طرح فروش فوق‌العاده‌ای را در بازه زمانی ذکر شده در دستور کار نداشت.

البته ایران خودرویی‌ها نیز این طرح فروش فوق‌العاده را با حداقل محصول برگزار کردند.در طرح فروش فوق‌العاده این خودروساز تنها پژو پارس در دو مدل بنزینی و با موتور TU۵ عرضه شد. با توجه به قانون حاکم بر طرح فروش فوق‌العاده به نظر می‌رسد این خودروساز نیز تنها در این محصول پرتیراژ خود با تعهد معوق روبه رو نبوده است و به دلیل انباشت تعهدات معوق در سایر محصولات خود اجازه عرضه آنها در فروش فوق‌العاده خود را نداشته است.

 

اما سوال اینجاست که چه زمانی قفل اجرای طرح فروش فوق‌العاده باز خواهد شد؟

 

با توجه به انباشت حول و حوش ۱۴۰ هزار دستگاه خودروی ناقص در پارکینگ شرکت‌های خودروساز به نظر می‌رسد از سر‌گیری اجرای طرح‌های فروش فوق‌العاده به نوعی به تکمیل و عرضه خودروهای ناقص گره خورده است. اما خودروسازان برای تکمیل محصولات زمین‌گیر شده در کف پارکینگ‌های خود با چالش‌های متعددی روبه رو هستند.

 

در حال حاضر حجم بدهی خودروسازان به شرکت‌های قطعه‌ساز عددی حول و حوش ۶۰ هزار میلیارد تومان است.از این مبلغ، ۱۰ هزار میلیارد تومان تعهدات سر رسیده شده است که خودروسازان موظف بوده‌اند در بازه زمانی ۱۲۰ روزه به قطعه‌سازان پرداخت کنند. شرکت‌های خودروساز به دلیل چالش نقدینگی توان چندانی برای پرداخت بدهی خود به قطعه‌سازان را ندارند و همین مساله سبب شده تا این شرکت‌ها نیز امکان تزریق به موقع قطعات را به خطوط تولید خودروسازان نداشته باشند.

 

البته این همه ماجرا نیست زیرا در حال حاضر دو خودروساز بزرگ کشور همانند خودروسازان بین‌المللی با بحران تامین ریزتراشه‌ها نیز روبه رو هستند.

 

با توجه به این بحران جهانی با فرض پرداخت بخشی از بدهی خودروسازان به قطعه‌سازان و هموار شدن مسیر عرضه قطعات باز هم شرکت‌های خودروساز برای تکمیل بخشی از خودروهای ناقص خود و همچنین تداوم تولید با مشکل روبه رو هستند.

 

بر این اساس افق اجرای طرح‌های فروش فوق‌العاده شرکت‌های خودروساز همچنان مه آلود به نظر می‌رسد.کنار رفتن ابرهای تیره از افق عرضه خودروسازان به نوعی به حل بحران جهانی ریزش تراشه‌ها و تزریق نقدینگی از سوی خودروسازان به قطعه‌سازان گره خورده است.


منبع:

car.ir

نظرات کاربران:

ثبت و ذخیره نظر

کلمات کلیدی:

توقف فروش فوق العاده خودرو
فروش فوق العاده ایران خودرو
فروش فوق العاده سایپا
خط تولید خودرو
tavaghof forosh fogholade khodro
forosh fori khodro
akhbar bazar khodro
(Ver1.0)
آدرس: تهران - خیابان امیرکبیر - نرسیده به تقاطع خیابان ملت - مجتمع تجاری سپهر - طبقه دوم - پلاک 221اف Copyright 2020 - 2022, Amirhossein Eslamiyeganeh. All rights reserved