کاربر مهمان خوش آمدید!
Logo
کاربر مهمان خوش آمدید!
جستجو پیشرفته
فیلترهای محدود کننده:
نوع:
فقط تخفیف دارها
مرتب سازی بر اساس:
بیشترین دیده شده ها
جدید ترین ها
جستجو
آخرین مقاله ها
ترموستات خودرو
ترموستات خودرو

در این مقاله ابتدا به نقش ترموستات در موتور خودرو و در ادامه علائم خرابی این قطعه مهم و در انتها به معرفی ترموستات های خودرو های مزدا خواهیم پرداخت و در این بین به نکاتی مهم در خرید ترموستات آب مزدا اشاره خواهیم کرد که مسیر روشنی در برخورد با خرابی و ایراد در این قطعه پیش رو داشته باشید. سر تیترهای موضوعات : ترموستات چبست؟ نشانه های خرابی ؟ تعویض ترموستات؟ جوش آوردن موتور و نکات ملزم به اجرا به هنگام بالا رفتن دمای آب موتور؟ نگهداری و سرویس ؟ معرفی ترموستات خودروهای مزدا سواری و وانت

مطالعه بیشتر
شناخت دسته موتور های ام وی ام ایکس 33 (mvm x33) ، اتوکلاب
شناخت  دسته موتور های ام وی ام ایکس 33 (mvm x33) ، اتوکلاب

بارها در مقاله های مختلف در مورد اینکه دسته موتور چیست و چه کاربردی دارد در اتوکلاب صحبت کردیم ، ولی در این دانشنامه قصد داریم هر آنچه که در مورد دسته موتور ایکس 33(Mvm x33) لازم به بیان است صحبت کنیم. تعداد دسته موتور های ایکس 33؟ برند های معتبر سازنده؟ و به طور کلی هر آنچه در مورد دسته موتور های mvm x33 نیاز دارین.

مطالعه بیشتر
فیلتر کابین ( فیلتر اتاق )
فیلتر کابین ( فیلتر اتاق )

فیلتر کابین یا فیلتر اتاق خودرو یکی از فیلتر های مهم در خودرو می باشد که صاحبان خودرو کمتر به آن توجه می کنند. چرا باید فیلتر اتاق تعویض شود ؟ وظیفه اصلی فیلتر کابین؟ تعویض فیلتر اتاق؟ چه نوع فیلتر اتاقی برای تعویض مناسب تر است ؟

مطالعه بیشتر
دسته موتور ام وی ام 315 (mvm 315)
دسته موتور ام وی ام 315 (mvm 315)

خودروی ام وی ام 315 همانند هر خودرو دیگر برای سرپا نگه داشتن موتور روی اتاق خودرو دارای دسته موتورهایی می باشد ، ام وی ام 315 در تمامی نسخه های قدیم، نیو و اسپرت خود دارای سه مدل دسته موتور می باشد که در تمامی مدل ها به طور یکسان استفاده شده اند.

مطالعه بیشتر
جدیدترین محصولات
لاستیک چاکدار جلو مزدا 323 | لاستیک تعادل
لاستیک چاکدار جلو مزدا 323  | لاستیک تعادل

لاستیک چاکدار جلو Mazda 323 این محصول گاهآ لاستیک تعادل و یا لاستیک موج گیر نیز شناخته و اطلاق می شود. مناسب برای سیستم تعلیق جلو و هر دو سمت راننده و شاگرد. در صورت نیاز به مشاوره بیشتر با کارشناسان فروش اتوکلاب تماس بگیرید.

45,000تومان
فیلتر روغن مزدا 3 | طرح اصلی
فیلتر روغن مزدا 3 | طرح اصلی

فیلتر روغن موتور مزدا3، این محصول طرح اصلی ( مشابه به اصلی ) می باشد. این فیلتر روغن مناسب برای تمامی مدل ها و تیپ های Mazda 3 قدیم و مزدا 3 نیو می باشد، در صورت نیاز به مشاوره بیشتر در مورد این محصول با کارشناسان فروش اتوکلاب تماس بگیرید.

125,000تومان
تسمه تایم مزدا کارا 2000| موتور میتسوبیشی
تسمه تایم مزدا کارا 2000| موتور میتسوبیشی

تسمه تایم کارا 2000 برند میتسوبوشی اصلی. این محصول مناسب برای تمامی وانت کاراهای 2000 می باشد. در صورت نیاز به مشاوره با کارشناسان ما در اتوکلاب تماس بگیرید.

330,000تومان
قاب بیرونی شیشه لچکی درب جلو چپ ام وی ام 110S
قاب بیرونی شیشه لچکی درب جلو چپ ام وی ام 110S

قاب کورکن بغل آینه درب جلو چپ 110S این محصول اصلی شرکتی و مناسب برای تمامی مدل های 110 اس می باشد.

150,000تومان
آرم لوگو چری تیگو5 جلو، اصلی
آرم لوگو چری تیگو5 جلو، اصلی

لوگوی ( آرم جلو ) تیگو 5 ، این محصول اصلی شرکتی و مناسب برای تمامی مدل های تیگو 5 می باشد.در صورت نیاز به مشاوره بیشتر با کارشناسان فروش اتوکلاب تماس بگیرید.

190,000تومان
جستجو پیشرفته
فیلترهای محدود کننده:
نوع:
فقط تخفیف دارها
مرتب سازی بر اساس:
بیشترین دیده شده ها
جدید ترین ها
جستجو

دانشنامه و اخبار / اخبار

وعده رشد دو هزار برابری صادرات خودرو تا سال ۱۴۰۴ !!؟

وعده رشد دو هزار برابری صادرات خودرو تا سال ۱۴۰۴ !!؟

162

در ۵ ماهه اول امسال فقط ۵۱۴ دستگاه خودرو از ایران صادر شد ولی امید دارند تا 1404 این رقم به حدود 2 هزار برابر برسد با همین محصولات مونتاژی که در داخل کشور هم خریداران به دلیل نداشتن انتخاب دیگری نسبت به خرید آنها اقدام می کنند.

در حالی که وزیر صنعت، معدن و تجارت وعده صادرات یک میلیون دستگاهی را در سال ۱۴۰۴ داده، جدیدترین آمار نشان می‌دهد خودروسازان طی امسال صادرات بسیاری ضعیفی داشته‌اند.

طبق صورت‌های مالی ارائه شده از سوی خودروسازان به بورس، طی پنج ماه امسال تنها ۵۱۴ دستگاه خودروی داخلی به خارج از مرزهای کشور رفته است. هرچند در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، رقم صادرات رشد را نشان می‌دهد، با این حال ضعف صادرات کاملا مشهود است. این موضوع نشان می‌دهد خودروهای داخلی اقبال چندانی در بازارهای خارجی ندارند، همان‌طور که در داخل نیز مشتریان از سطح کیفی، قیمت و خدمات پس از فروش آنها راضی نیستند. اتفاقا همین مسائل شامل کیفیت نه چندان مناسب، قیمت بالا و ضعف خدمات پس از فروش، چالش‌های اصلی خودروسازی ایران در حوزه صادرات به شمار می‌روند. در گذشته خودروهای ایرانی بازار صادراتی بهتری داشتند و کشورهایی مانند، سوریه، بلاروس، آذربایجان و حتی روسیه از محصولات صنعت خودروی کشور استقبال می‌کردند. 


با این حال خودروسازان اقدامات لازم برای تثبیت و بهبود جایگاه صادراتی خود در این بازارها را انجام ندادند تا در نهایت آنها را یک به یک از دست بدهند. به نظر می‌رسد تا سه چالش کیفیت، قیمت و خدمات پس از فروش حل نشود، معضل صادرات در خودروسازی کشور برقرار خواهد بود. حالا در چنین شرایطی، وزیر صمت وعده صادرات یک میلیون دستگاهی را در سال ۱۴۰۴ داده است. طبق برنامه مدنظر رضا فاطمی‌امین، قرار است در سال ۱۴۰۴ تیراژ خودروهای داخلی به سه میلیون دستگاه برسد و یک میلیون آن نیز صادر شود. 


حال پرسش اینجاست که با اوضاع فعلی و سابقه نه چندان درخشان خودروسازی کشور در حوزه صادرات، چطور قرار است در عرض کمتر از سه سال به صادرات یک میلیون دستگاهی برسیم؟ به اعتقاد کارشناسان، برنامه صادرات یک میلیون دستگاهی با چالش‌های فراوانی مواجه است که مسائلی مانند ضعف کیفی، قیمت بالا و خدمات پس از فروش ضعیف، تنها بخشی از آنها به شمار می‌روند. خودروسازی ایران همچنان در تحریم قرار دارد و از تکنولوژی روز دنیا عقب است. بنابراین اگر بناست صادرات خودرو جهش کند، نیاز است تا همکاری‌های بین‌المللی در صنعت خودرو از سر گرفته شود. 


هرچند حتی در این صورت نیز رسیدن به صادرات یک میلیون دستگاهی در عرض کمتر از چهار سال، بعید به نظر می‌رسد، با این حال می‌توان به واسطه ازسرگیری همکاری با خارجی‌ها در مسیر تحقق این هدف قرار گرفت. اتفاقا برخی خودروسازان خارجی در گذشته برنامه داشتند تا ایران را به هاب صادراتی‌شان در منطقه تبدیل کنند. بنابراین درصورت لغو تحریم و بازگشت این شرکت‌ها، می‌توان پروژه تبدیل ایران به هاب صادرات خودرو در منطقه را از سر گرفت. در این صورت شاید بتوان در آینده‌ای البته نه چندان نزدیک، شاهد تبدیل ایران به صادرکننده خودرو بود.

اما طبق آمار، صادرکننده اصلی خودروسازی کشور در پنج ماه امسال، سایپا بوده که توانسته ۴۹۸ دستگاه محصول و قطعات را صادر کند. بیشتر حجم صادرات سایپا در پنج ماه امسال را البته قطعات اس‌کی‌دی تشکیل داده که شامل ۳۶۰ دستگاه می‌شود. ۱۳۸ دستگاه دیگر را نیز محصولات کامل تشکیل داده‌اند که البته مدل آنها و اینکه به کدام کشور رفته‌اند، مشخص نیست. دیگر خودروساز بزرگ کشور –ایران خودرو- اما تنها ۱۶ دستگاه صادرات داشته و این در شرایطی است که پارس‌خودرویی‌ها هیچ محصولی را در پنج ماه ابتدایی سال جاری صادر نکرده‌اند. با توجه به آمار موردنظر، برای تحقق هدف وزارت صمت در سال ۱۴۰۴، صادرات خودرو در عرض سه سال و نیم آینده باید تقریبا دو هزار برابر شود.منبع:

car.ir

نظرات کاربران:

ثبت و ذخیره نظر

کلمات کلیدی:

صادرات خودرو
خودروساز داخلی
صادرات ایران خودرو
اتوکلاب پارت
saderat khodro
khodrosaz bartar dakheli
auto club azarhoosh
(Ver1.0)
آدرس: تهران - خیابان امیرکبیر - نرسیده به تقاطع خیابان ملت - مجتمع تجاری سپهر - طبقه دوم - پلاک 221اف Copyright 2020 - 2022, Amirhossein Eslamiyeganeh. All rights reserved