کاربر مهمان خوش آمدید!
Logo
کاربر مهمان خوش آمدید!
جستجو پیشرفته
فیلترهای محدود کننده:
نوع:
فقط تخفیف دارها
مرتب سازی بر اساس:
بیشترین دیده شده ها
جدید ترین ها
جستجو
پیشنهاد های شگفت انگیز
قاب بالایی تسمه تایم ام وی ام 110 - 4 سیلندر - اصلی شرکتی

قاب یا کاور تسمه تایم ام وی ام 110 -4 سیلندر مناسب برای تمامی مدل های ام وی ام 110 قدیم 4 سیلندر می باشد. برای تهیه این قطعه اصلی شرکتی در صورت نیاز به مشاوره با کارشناسان فروش اتوکلاب تماس بگیرید.

5%120,000
114,000تومان
آخرین مقاله ها
نگاهی اجمالی به تاریخچه شرکت کرمان موتور
نگاهی اجمالی به تاریخچه شرکت کرمان موتور

در ایم مقاله سعی داریم با ارایه تاریخچه کرمان موتور شما را با این خودروساز کمی بیشتر آشنا کنیم. در اسفند ماه سال 1373 شرکت کرمان موتور تاسیس گردید.

مطالعه بیشتر
گیربکس اتوماتیک ام وی ام و چری
گیربکس اتوماتیک ام وی ام و چری

هر آنچه باید در مورد گیربکس اتوماتیک ام وی ام وی ام و چری بدانید در این دانشنامه گنجانده شده ، پس از مطالعه این مقاله در صورت نیاز به مشاوره در مورد گیربکس های اتوماتیک mvm و Chery با ما در تماس باشید.

مطالعه بیشتر
تاریخچه کارخانه لنت ترمز کاشیاما ژاپن (MK KASHIYAMA)
تاریخچه کارخانه لنت ترمز کاشیاما ژاپن (MK KASHIYAMA)

لنت ترمز کاشیاما یکی از با کیفیت ترین لنت های تولید شده در دنیا می باشد. در این مقاله می خواهیم تاریخچه این کارخانه و نقاط عطف این تولید کننده ژاپنی را به شما ارايه دهیم. در خودرو مزدا بعد از لنت اصلی مزدا موتور، لنت کاشیاما ژاپن بهترین و با صرفه ترین گزینه می باشد.

مطالعه بیشتر
راهنمای خرید لوازم یدکی مزدا
راهنمای خرید لوازم یدکی مزدا

در این دانشنامه ، اینکه کجا ؟ چه جنسی ؟ راه تشخیص قطعات اصلی از فیک ؟ و نکاتی کاربردی در خرید لوازم یدکی مزدا اراعه خواهیم داد.

مطالعه بیشتر
جدیدترین محصولات
درب داخلی باک بنزین ام وی ام 530
درب داخلی باک بنزین ام وی ام 530

درب پیچی باک بنزین mvm 530 در صورت نیاز به هر گونه مشاوره با کارشناسان فروش اتوکلاب تماس بگیرید.

100,000تومان
دسته موتور راست ام وی ام 530 اصلی شرکتی
دسته موتور راست ام وی ام 530  اصلی شرکتی

دسته موتور راست ام وی ام 530 که این محصول مناسب برای تمامی مدل های mvm530 می باشد. محل نصب این قطعه سمت راست یا شاگرد است . برای تهیه این قطعه در صورت نیاز به مشاوره و پشتیبانی با کارشناسان فروش اتوکلاب تماس بگیرید.

سنسور سر میل لنگ مزدا 3 قدیم
سنسور سر میل لنگ مزدا 3 قدیم

سنسور موقعیت میل لنگ مزدا 3 قدیم که این محصول مناسب برای تمامی مدل های mazda 3 قدیم و محل نصب آن سر میل لنگ موتور می باشد. وظیفه این قطعه ارسال موقعیت فیزیکی میل لنگ به ECU است.

سنسور استپ ترمز مزدا 3 نیو
سنسور استپ ترمز مزدا 3 نیو

سنسور استپ ترمز مزدا 3 نیو که این محصول مناسب برای تمامی مدل های mazda 3 new می باشد. محل نصب این قطعه زیر پای سمت راننده است.

اواپراتور کولر ام وی ام ایکس 22 اصلی شرکتی
اواپراتور کولر ام وی ام ایکس 22  اصلی شرکتی

اواپراتور کولر ام وی ام X22 که این محصول اصلی شرکتی و مناسب برای تمامی مدل های دنده ای و اتوماتیک Mvm x22 می باشد. نقش اواپراتور:در اواپراتور یا تبخیر کننده ، همه شرایط برای تبدیل مایع به گاز مهیا می باشد ، در این وضعیت مایعی که مستعد برای تبدیل به گازمی باشد و به آن مبرد گفته می شود ، گرمای محیط را جذب کرده و دچار تغییر حالت شده و به گاز تبدیل می شود. هوای اتاق سرنشین از طریق یک فن به سمت اواپراتور هدایت می شود و پس از گذشتن از میان لوله های بسیار باریک آن ، خنک شده و رطوبت آن نیز جذب می شود.

جستجو پیشرفته
فیلترهای محدود کننده:
نوع:
فقط تخفیف دارها
مرتب سازی بر اساس:
بیشترین دیده شده ها
جدید ترین ها
جستجو

دانشنامه و اخبار / اخبار

وعده رشد دو هزار برابری صادرات خودرو تا سال ۱۴۰۴ !!؟

وعده رشد دو هزار برابری صادرات خودرو تا سال ۱۴۰۴ !!؟

20

در ۵ ماهه اول امسال فقط ۵۱۴ دستگاه خودرو از ایران صادر شد ولی امید دارند تا 1404 این رقم به حدود 2 هزار برابر برسد با همین محصولات مونتاژی که در داخل کشور هم خریداران به دلیل نداشتن انتخاب دیگری نسبت به خرید آنها اقدام می کنند.

در حالی که وزیر صنعت، معدن و تجارت وعده صادرات یک میلیون دستگاهی را در سال ۱۴۰۴ داده، جدیدترین آمار نشان می‌دهد خودروسازان طی امسال صادرات بسیاری ضعیفی داشته‌اند.

طبق صورت‌های مالی ارائه شده از سوی خودروسازان به بورس، طی پنج ماه امسال تنها ۵۱۴ دستگاه خودروی داخلی به خارج از مرزهای کشور رفته است. هرچند در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، رقم صادرات رشد را نشان می‌دهد، با این حال ضعف صادرات کاملا مشهود است. این موضوع نشان می‌دهد خودروهای داخلی اقبال چندانی در بازارهای خارجی ندارند، همان‌طور که در داخل نیز مشتریان از سطح کیفی، قیمت و خدمات پس از فروش آنها راضی نیستند. اتفاقا همین مسائل شامل کیفیت نه چندان مناسب، قیمت بالا و ضعف خدمات پس از فروش، چالش‌های اصلی خودروسازی ایران در حوزه صادرات به شمار می‌روند. در گذشته خودروهای ایرانی بازار صادراتی بهتری داشتند و کشورهایی مانند، سوریه، بلاروس، آذربایجان و حتی روسیه از محصولات صنعت خودروی کشور استقبال می‌کردند. 


با این حال خودروسازان اقدامات لازم برای تثبیت و بهبود جایگاه صادراتی خود در این بازارها را انجام ندادند تا در نهایت آنها را یک به یک از دست بدهند. به نظر می‌رسد تا سه چالش کیفیت، قیمت و خدمات پس از فروش حل نشود، معضل صادرات در خودروسازی کشور برقرار خواهد بود. حالا در چنین شرایطی، وزیر صمت وعده صادرات یک میلیون دستگاهی را در سال ۱۴۰۴ داده است. طبق برنامه مدنظر رضا فاطمی‌امین، قرار است در سال ۱۴۰۴ تیراژ خودروهای داخلی به سه میلیون دستگاه برسد و یک میلیون آن نیز صادر شود. 


حال پرسش اینجاست که با اوضاع فعلی و سابقه نه چندان درخشان خودروسازی کشور در حوزه صادرات، چطور قرار است در عرض کمتر از سه سال به صادرات یک میلیون دستگاهی برسیم؟ به اعتقاد کارشناسان، برنامه صادرات یک میلیون دستگاهی با چالش‌های فراوانی مواجه است که مسائلی مانند ضعف کیفی، قیمت بالا و خدمات پس از فروش ضعیف، تنها بخشی از آنها به شمار می‌روند. خودروسازی ایران همچنان در تحریم قرار دارد و از تکنولوژی روز دنیا عقب است. بنابراین اگر بناست صادرات خودرو جهش کند، نیاز است تا همکاری‌های بین‌المللی در صنعت خودرو از سر گرفته شود. 


هرچند حتی در این صورت نیز رسیدن به صادرات یک میلیون دستگاهی در عرض کمتر از چهار سال، بعید به نظر می‌رسد، با این حال می‌توان به واسطه ازسرگیری همکاری با خارجی‌ها در مسیر تحقق این هدف قرار گرفت. اتفاقا برخی خودروسازان خارجی در گذشته برنامه داشتند تا ایران را به هاب صادراتی‌شان در منطقه تبدیل کنند. بنابراین درصورت لغو تحریم و بازگشت این شرکت‌ها، می‌توان پروژه تبدیل ایران به هاب صادرات خودرو در منطقه را از سر گرفت. در این صورت شاید بتوان در آینده‌ای البته نه چندان نزدیک، شاهد تبدیل ایران به صادرکننده خودرو بود.

اما طبق آمار، صادرکننده اصلی خودروسازی کشور در پنج ماه امسال، سایپا بوده که توانسته ۴۹۸ دستگاه محصول و قطعات را صادر کند. بیشتر حجم صادرات سایپا در پنج ماه امسال را البته قطعات اس‌کی‌دی تشکیل داده که شامل ۳۶۰ دستگاه می‌شود. ۱۳۸ دستگاه دیگر را نیز محصولات کامل تشکیل داده‌اند که البته مدل آنها و اینکه به کدام کشور رفته‌اند، مشخص نیست. دیگر خودروساز بزرگ کشور –ایران خودرو- اما تنها ۱۶ دستگاه صادرات داشته و این در شرایطی است که پارس‌خودرویی‌ها هیچ محصولی را در پنج ماه ابتدایی سال جاری صادر نکرده‌اند. با توجه به آمار موردنظر، برای تحقق هدف وزارت صمت در سال ۱۴۰۴، صادرات خودرو در عرض سه سال و نیم آینده باید تقریبا دو هزار برابر شود.منبع:

car.ir

نظرات کاربران:

ثبت و ذخیره نظر

کلمات کلیدی:

صادرات خودرو
خودروساز داخلی
صادرات ایران خودرو
اتوکلاب پارت
saderat khodro
khodrosaz bartar dakheli
auto club azarhoosh
(Ver1.0)
آدرس: تهران - خیابان امیرکبیر - نرسیده به تقاطع خیابان ملت - مجتمع تجاری سپهر - طبقه دوم - پلاک 221اف Copyright 2020 - 2021, Amirhossein Eslamiyeganeh. All rights reserved