کاربر مهمان خوش آمدید!
Logo
کاربر مهمان خوش آمدید!
جستجو پیشرفته
فیلترهای محدود کننده:
نوع:
فقط تخفیف دارها
مرتب سازی بر اساس:
بیشترین دیده شده ها
جدید ترین ها
جستجو
آخرین مقاله ها
ترموستات خودرو
ترموستات خودرو

در این مقاله ابتدا به نقش ترموستات در موتور خودرو و در ادامه علائم خرابی این قطعه مهم و در انتها به معرفی ترموستات های خودرو های مزدا خواهیم پرداخت و در این بین به نکاتی مهم در خرید ترموستات آب مزدا اشاره خواهیم کرد که مسیر روشنی در برخورد با خرابی و ایراد در این قطعه پیش رو داشته باشید. سر تیترهای موضوعات : ترموستات چبست؟ نشانه های خرابی ؟ تعویض ترموستات؟ جوش آوردن موتور و نکات ملزم به اجرا به هنگام بالا رفتن دمای آب موتور؟ نگهداری و سرویس ؟ معرفی ترموستات خودروهای مزدا سواری و وانت

مطالعه بیشتر
شناخت دسته موتور های ام وی ام ایکس 33 (mvm x33) ، اتوکلاب
شناخت  دسته موتور های ام وی ام ایکس 33 (mvm x33) ، اتوکلاب

بارها در مقاله های مختلف در مورد اینکه دسته موتور چیست و چه کاربردی دارد در اتوکلاب صحبت کردیم ، ولی در این دانشنامه قصد داریم هر آنچه که در مورد دسته موتور ایکس 33(Mvm x33) لازم به بیان است صحبت کنیم. تعداد دسته موتور های ایکس 33؟ برند های معتبر سازنده؟ و به طور کلی هر آنچه در مورد دسته موتور های mvm x33 نیاز دارین.

مطالعه بیشتر
فیلتر کابین ( فیلتر اتاق )
فیلتر کابین ( فیلتر اتاق )

فیلتر کابین یا فیلتر اتاق خودرو یکی از فیلتر های مهم در خودرو می باشد که صاحبان خودرو کمتر به آن توجه می کنند. چرا باید فیلتر اتاق تعویض شود ؟ وظیفه اصلی فیلتر کابین؟ تعویض فیلتر اتاق؟ چه نوع فیلتر اتاقی برای تعویض مناسب تر است ؟

مطالعه بیشتر
دسته موتور ام وی ام 315 (mvm 315)
دسته موتور ام وی ام 315 (mvm 315)

خودروی ام وی ام 315 همانند هر خودرو دیگر برای سرپا نگه داشتن موتور روی اتاق خودرو دارای دسته موتورهایی می باشد ، ام وی ام 315 در تمامی نسخه های قدیم، نیو و اسپرت خود دارای سه مدل دسته موتور می باشد که در تمامی مدل ها به طور یکسان استفاده شده اند.

مطالعه بیشتر
جدیدترین محصولات
لاستیک چاکدار جلو مزدا 323 | لاستیک تعادل
لاستیک چاکدار جلو مزدا 323  | لاستیک تعادل

لاستیک چاکدار جلو Mazda 323 این محصول گاهآ لاستیک تعادل و یا لاستیک موج گیر نیز شناخته و اطلاق می شود. مناسب برای سیستم تعلیق جلو و هر دو سمت راننده و شاگرد. در صورت نیاز به مشاوره بیشتر با کارشناسان فروش اتوکلاب تماس بگیرید.

45,000تومان
فیلتر روغن مزدا 3 | طرح اصلی
فیلتر روغن مزدا 3 | طرح اصلی

فیلتر روغن موتور مزدا3، این محصول طرح اصلی ( مشابه به اصلی ) می باشد. این فیلتر روغن مناسب برای تمامی مدل ها و تیپ های Mazda 3 قدیم و مزدا 3 نیو می باشد، در صورت نیاز به مشاوره بیشتر در مورد این محصول با کارشناسان فروش اتوکلاب تماس بگیرید.

120,000تومان
تسمه تایم مزدا کارا 2000| موتور میتسوبیشی
تسمه تایم مزدا کارا 2000| موتور میتسوبیشی

تسمه تایم کارا 2000 برند میتسوبوشی اصلی. این محصول مناسب برای تمامی وانت کاراهای 2000 می باشد. در صورت نیاز به مشاوره با کارشناسان ما در اتوکلاب تماس بگیرید.

330,000تومان
قاب بیرونی شیشه لچکی درب جلو چپ ام وی ام 110S
قاب بیرونی شیشه لچکی درب جلو چپ ام وی ام 110S

قاب کورکن بغل آینه درب جلو چپ 110S این محصول اصلی شرکتی و مناسب برای تمامی مدل های 110 اس می باشد.

150,000تومان
آرم لوگو چری تیگو5 جلو، اصلی
آرم لوگو چری تیگو5 جلو، اصلی

لوگوی ( آرم جلو ) تیگو 5 ، این محصول اصلی شرکتی و مناسب برای تمامی مدل های تیگو 5 می باشد.در صورت نیاز به مشاوره بیشتر با کارشناسان فروش اتوکلاب تماس بگیرید.

190,000تومان
جستجو پیشرفته
فیلترهای محدود کننده:
نوع:
فقط تخفیف دارها
مرتب سازی بر اساس:
بیشترین دیده شده ها
جدید ترین ها
جستجو

دانشنامه و اخبار / دانشنامه

فیلتر کابین ( فیلتر اتاق )

فیلتر کابین ( فیلتر اتاق )

226

فیلتر کابین یا فیلتر اتاق خودرو یکی از فیلتر های مهم در خودرو می باشد که صاحبان خودرو کمتر به آن توجه می کنند. چرا باید فیلتر اتاق تعویض شود ؟ وظیفه اصلی فیلتر کابین؟ تعویض فیلتر اتاق؟ چه نوع فیلتر اتاقی برای تعویض مناسب تر است ؟

فیلتر کابین چیست؟

فیلتر کابین یا همان فیلتر اتاق در یک جمله وظیفه تصفیه هوای ورودی به داخل اتاق خودرو را به عهده دارد.

سیستم کولر و بخاری که به عنوان سیستم تهویه شناخته می شوند وظیفه ورود هوای متناسب با نیاز سرنشینان را به عهده دارند ، اما برای جلوگیری از ورود گرد و خاک و آلاینده های محیطی نیاز به فیلتر خواهیم داشت ، صافی هوایی که هوای ورودی را به طور کامل تصفیه کند .

استفاده از فیلتر اتاق در محیط های همچون شهر های بزرگ و آلوده همچون تهران و یا در شهر های با آلودگی و گرد و غبار همچون شهرهای جنوبی نظیر اهواز و ... بیش تر از بیش الزامی خواهد بود.

این قطعه در خودروهای قدیمی استفاده نمی شد چرا که نیازی برای تصفیه هوا نبود ، اما امروزه با توجه به شرایط خاص شهرهای آلوده و بیماری هایی همچون کرونا ارزش و اهمیت سلامت فیلتر اتاق بیش از بیش بالاتر می رود.

نبود این قطعه حیاتی باعث کارایی پایین سیستم تهویه و اتلاف توان کولر می شود و همچنین باعث کاهش جریان هوای داخل کابین خودرو می شود.

فیلتر هوای کابین خودرو از قطعات مهم مصرفی سیستم تهویه خودرو میباشد که موجب از بین رفتن بخش زیادی از آلودگی های هوا داخل کابین و محافظت از سلامت سرنشینان خودرو از این آلودگی ها می شود.


محل نصب فیلتر اتاق :

محل نصب فیلتر کابین در خودرو های مختلف متفاوت است، به طور کلی برای اطلاع از محل قرار گیری فیلتر کابین بهتر است به دفترچه راهنمای استفاده از خودرو مراجعه کنید ، اما عمدتاً محل قرار گیری فیلتر اتاق سمت شاگرد زیر پا و زیر داشبورد می باشد که در بیشتر خودرو ها با جدا کردن درب داشبورد از داشبورد قابل دسترسی هستند.


تعویض فیلتر کابین خودرو:

تعویض فیلتر اتاق یا همان فیلتر کولر کار بسیار ساده ای است! کافیست محل قرار گیری آن که عمدتاً زیر داشبورد جلو ، سمت شاگرد می باشد را پیدا کنید ، به راحتی فیلتر قبلی را باز کرده و فیلتر نو را جایگزین کنید.

مضرات عدم تعویض به موقع فیلتر کابین خودرو:

بوی بد و بوی نمد در کابین خودرو

کاهش قدرت پرتاب و کاهش حجم هوای ورودی به کابین خودرو

ورود آلاینده های محیطی به داخل کابین

آسیب زدن به سیستم تهویه در دراز مدت در صورت عدم تعویض به موقع فیلتر اتاق ( فیلتر کولر )

برای تعویض فیلتر اتاق خودرو ابتدا با مراجعه به مراکز فروش قطعات یدکی خودرو فیلتذ نو را تهیه کنید، سپس محل قرار گیری که عمومآ زیرپای سمت شاگرد می باشد را پیدا کنید ، در حال حاضر بیش از نیمی از فرایند تعویض انجام شده است ، پیشنهاد می کنیم از یک جارو برقی برای تمیز کردن محفظه استفاده کنید.

همانطوری که محرض است برای نصب فیلتر تازه، همان مراحل خروج فیلتر قدیمی را دوباره به صورت بالعکس انجام دهید. اما قبل از اینکه فیلتر جدید را جاگذاری کنید، چند دقیقه وقت صرف تمیز کردن محفظه فیلتر وکانال ورود هوا بنمایید. این کار باعث می‌شود تا طول عمر فیلتر جدید را افزایش دهید.

زمان تعویض فیلتر اتاق :

برای خیلی از شما ممکن است این سوال مطرح باشد که کی و چه زمانی باید فیلتر اتاق را تعویض کرد؟

پاسخ این سوال با توجه به نوع و برند خودرو متفاوت است که شرکت سازنده خودرو در دفترچه راهنمای استفاده از خودرو مشخص کرده است.

اما اکثر سازندگان خودرو تعویض فیلتر اتاق را هر یک سال و یا با کارکرد 20 الی 30 هزار کیلومتر بیان می کنند که البته در صورت استفاده خودرو در محیط های آلودتر توصیه به تعویض زودتر از یک سال و 20 هزار کیلومتر شده است.

توجه کنید اگر داخل کابین خودروی شما بوی نامطبوع گرفته و قصد تعویض فیلتر کابین را ندارید می توانید با اضافه کردن مقدار کمی پودر وانیل و یا پاشیدن خوشبو کننده یا عطر به روی فیلتر کابین از بوی مطبوع آن تا مدت کوتاهی لذت ببرید.

بعضی اوقات فیلتر هوای اتاق با فیلتر هوای (موتور) اشتباه گرفته می شود. فیلتر هوای درونی احتراق سوخت که در موتور ماشین شما قرار دارد  مانع از ورود ذرات به داخل سیستم منیفولد هوا میشود. و یک راننده ممکن است در تعویض روغنی با پیشنهاد فیلتر هوا مواجه شده باشد. و آن به این دلیل است که در صورت گرفتگی و پر شدن فیلتر از آلایندگی ها در عملکرد صحیح موتور می تواند تاثیر منفی داشته باشد.تشخیص و تمایز این دو فیلتر خیلی حایز اهمیت است. وقتی که شما در حال خرید فیلتر هوای کابین خودرو هستید درواقع شما در صدد بهبود کیفیت هوای تنفسی داخل کابین خودرو برای خودتان و مسافرانتان هستید. فیلتر هوای کابین به عنوان بخش مهمی از عمکرد کیربگس خودرو و امنیت خودرو نیست. رانندگان میتوانند فیلتر هوای سبز که پایداری بیشتری دارند خریداری کنند و خرید فیلتر هوای سبز در واقه توجه به تنفس سرنشینان خودرو میباشد


آیا تمیز کردن ، شستن و یا باد گرفتن فیلتر اتاق کار درستی است؟

توصیه اکید و جدی ما به شما عزیزان این است که هرگز فیلتر کابین و یا فیلتر هوا را نشویید و باد نگیرید، شستشوی نمد فیلتر کابین باعث از بین رفتن منافذ حرکتی هوا شده و فیلتر را کیپ خواهد کرد و باد گرفتن فیلتر ها با توجه به آلاینده های محیطی خاصی که با خود همراه می‌کند سرطان زا هستند ، پیشنهاد میکنیم با توجه به ارزش و قیمت پایین فیلتر کابین نسبت به تعویض آن اقدام کنید تا علاوه بر حفظ سلامتی سرنشینان ، تجربه محیطی مطلوبی را داشته باشید.

فروشگاه اتوکلاب عرضه کننده مستقیم قطعات یدکی محصولات مدیران خودرو و گروه بهمن ،فیلتر های کابین را در کیفیت مطلوب برای شما همراهان همیشگی فراهم خواهد کرد.

در صورت نیاز به مشاوره بیشتر در مورد تعویض فیلتر کابین و یا هر گونه سوال دیگر با کارشناسان اتوکلاب در تماس باشید.

برای خرید آنلاین فیلتر اتاق ( فیلتر داخل کابین ) روی لینک مورد نظر کلیک کنید:


فیلتر کابین ایکس 33( 33 X33 )

فیلتر کابین ایکس 22 ( X22 )

فیلتر کابین ام وی ام 315 (mvm 315 )

فیلتر کابین تیگو 5 ( Tiggo5 )فیلتر کابین مزدا :

در مورد فیلتر اتاق مزدا 3 و مزدا 3 نیو لازم به توضیح که اندازه این فیلتر در مزدا 3 قدیم و جدید متفاوت هستند و هر یک از یک مدل فیلتر اتاق بهره می برند که در صورت نیاز به اطلاعات و یا خرید روی لینک های زیر کلیک کنید:

فیلتر کابین مزدا 3 قدیم 

فیلتر کابین مزدا 3 نیو

و اما مزدا 323، که سوال خیلی از دارندگان مزدا 323 می باشد ، خودرو مزدا 323 در مدل ها و تیپ های موجود در بازار ایران فیلتری برای آن در نظر گرفته نشده است.

منبع:

اتوکلاب

نظرات کاربران:

ثبت و ذخیره نظر

کلمات کلیدی:

کاربرد اصلی فیلتر اتاق خودرو
هر آن چه در مورد فیلتر کابین باید بدانید
زمان سرویس خودرو
خرید بهترین فیلتر اتاق مزدا و ام وی ام
(Ver1.0)
آدرس: تهران - خیابان امیرکبیر - نرسیده به تقاطع خیابان ملت - مجتمع تجاری سپهر - طبقه دوم - پلاک 221اف Copyright 2020 - 2022, Amirhossein Eslamiyeganeh. All rights reserved