کاربر مهمان خوش آمدید!
Logo
کاربر مهمان خوش آمدید!
جستجو پیشرفته
فیلترهای محدود کننده:
نوع:
فقط تخفیف دارها
مرتب سازی بر اساس:
بیشترین دیده شده ها
جدید ترین ها
جستجو
آخرین مقاله ها
ترموستات خودرو
ترموستات خودرو

در این مقاله ابتدا به نقش ترموستات در موتور خودرو و در ادامه علائم خرابی این قطعه مهم و در انتها به معرفی ترموستات های خودرو های مزدا خواهیم پرداخت و در این بین به نکاتی مهم در خرید ترموستات آب مزدا اشاره خواهیم کرد که مسیر روشنی در برخورد با خرابی و ایراد در این قطعه پیش رو داشته باشید. سر تیترهای موضوعات : ترموستات چبست؟ نشانه های خرابی ؟ تعویض ترموستات؟ جوش آوردن موتور و نکات ملزم به اجرا به هنگام بالا رفتن دمای آب موتور؟ نگهداری و سرویس ؟ معرفی ترموستات خودروهای مزدا سواری و وانت

مطالعه بیشتر
شناخت دسته موتور های ام وی ام ایکس 33 (mvm x33) ، اتوکلاب
شناخت  دسته موتور های ام وی ام ایکس 33 (mvm x33) ، اتوکلاب

بارها در مقاله های مختلف در مورد اینکه دسته موتور چیست و چه کاربردی دارد در اتوکلاب صحبت کردیم ، ولی در این دانشنامه قصد داریم هر آنچه که در مورد دسته موتور ایکس 33(Mvm x33) لازم به بیان است صحبت کنیم. تعداد دسته موتور های ایکس 33؟ برند های معتبر سازنده؟ و به طور کلی هر آنچه در مورد دسته موتور های mvm x33 نیاز دارین.

مطالعه بیشتر
فیلتر کابین ( فیلتر اتاق )
فیلتر کابین ( فیلتر اتاق )

فیلتر کابین یا فیلتر اتاق خودرو یکی از فیلتر های مهم در خودرو می باشد که صاحبان خودرو کمتر به آن توجه می کنند. چرا باید فیلتر اتاق تعویض شود ؟ وظیفه اصلی فیلتر کابین؟ تعویض فیلتر اتاق؟ چه نوع فیلتر اتاقی برای تعویض مناسب تر است ؟

مطالعه بیشتر
دسته موتور ام وی ام 315 (mvm 315)
دسته موتور ام وی ام 315 (mvm 315)

خودروی ام وی ام 315 همانند هر خودرو دیگر برای سرپا نگه داشتن موتور روی اتاق خودرو دارای دسته موتورهایی می باشد ، ام وی ام 315 در تمامی نسخه های قدیم، نیو و اسپرت خود دارای سه مدل دسته موتور می باشد که در تمامی مدل ها به طور یکسان استفاده شده اند.

مطالعه بیشتر
جدیدترین محصولات
لاستیک چاکدار جلو مزدا 323 | لاستیک تعادل
لاستیک چاکدار جلو مزدا 323  | لاستیک تعادل

لاستیک چاکدار جلو Mazda 323 این محصول گاهآ لاستیک تعادل و یا لاستیک موج گیر نیز شناخته و اطلاق می شود. مناسب برای سیستم تعلیق جلو و هر دو سمت راننده و شاگرد. در صورت نیاز به مشاوره بیشتر با کارشناسان فروش اتوکلاب تماس بگیرید.

45,000تومان
فیلتر روغن مزدا 3 | طرح اصلی
فیلتر روغن مزدا 3 | طرح اصلی

فیلتر روغن موتور مزدا3، این محصول طرح اصلی ( مشابه به اصلی ) می باشد. این فیلتر روغن مناسب برای تمامی مدل ها و تیپ های Mazda 3 قدیم و مزدا 3 نیو می باشد، در صورت نیاز به مشاوره بیشتر در مورد این محصول با کارشناسان فروش اتوکلاب تماس بگیرید.

125,000تومان
تسمه تایم مزدا کارا 2000| موتور میتسوبیشی
تسمه تایم مزدا کارا 2000| موتور میتسوبیشی

تسمه تایم کارا 2000 برند میتسوبوشی اصلی. این محصول مناسب برای تمامی وانت کاراهای 2000 می باشد. در صورت نیاز به مشاوره با کارشناسان ما در اتوکلاب تماس بگیرید.

330,000تومان
قاب بیرونی شیشه لچکی درب جلو چپ ام وی ام 110S
قاب بیرونی شیشه لچکی درب جلو چپ ام وی ام 110S

قاب کورکن بغل آینه درب جلو چپ 110S این محصول اصلی شرکتی و مناسب برای تمامی مدل های 110 اس می باشد.

150,000تومان
آرم لوگو چری تیگو5 جلو، اصلی
آرم لوگو چری تیگو5 جلو، اصلی

لوگوی ( آرم جلو ) تیگو 5 ، این محصول اصلی شرکتی و مناسب برای تمامی مدل های تیگو 5 می باشد.در صورت نیاز به مشاوره بیشتر با کارشناسان فروش اتوکلاب تماس بگیرید.

190,000تومان
جستجو پیشرفته
فیلترهای محدود کننده:
نوع:
فقط تخفیف دارها
مرتب سازی بر اساس:
بیشترین دیده شده ها
جدید ترین ها
جستجو

دانشنامه و اخبار / اخبار

تاثیر مستقیم رکود تورمی و رشد نرخ ارز بر افزایش قیمت خودرو

تاثیر مستقیم رکود تورمی و رشد نرخ ارز بر افزایش قیمت خودرو

247

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: درگیری اقتصاد ایران با رکود- تورمی و افزایش نرخ ارز، افزایش قیمت خودرو در بازار را رقم زده است.

مهدی طغیانی افزایش نرخ ارز را بر قیمت خودرو در بازار موثر دانست و اظهار داشت: فارغ از میزان تولید و عرضه، قیمت خودرو متاثر از نرخ ارز است و دلیل آن نگاه سرمایه‌ای به خودرو در داخل کشور است.

وی با بیان اینکه متاسفانه به دلیل ساختار اقتصادی کشور به ویژه در زمان‌ بروز التهاب در بازارهای مختلف، نتوانستیم خودرو را از گزینه‌های سرمایه‌گذاری حذف و تبدیل به یک کالای صرفا مصرفی نماییم، گفت: معمولا گزینه‌های سرمایه‌گذاری اعم از خودرو، مسکن، بورس، طلا و ارز با یکدیگر تنظیم می‌شوند و بروز تغییر در هر یک از این حوزه‌ها بر حوزه‌ دیگر نیز تاثیر می‌گذارد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: زمانی که قیمت کارخانه از قیمت بازار فاصله می‌گیرد، فضای سرمایه‌گذاری ‌تشدید می‌شود و به این ترتیب خودرو به یک کالای کاملا سرمایه‌ای تبدیل شده و کششی در جامعه برای خرید این کالا با قیمت کارخانه و فروش آن در بازار و انتفاع از مابه‌التفاوت قیمتی ایجاد می‌نماید.

طغیانی ادامه داد: منطقی این است که گزینه‌های اصلی مصرفی نظیر خودرو، ملک و مسکن از گزینه‌های سرمایه‌ای به طور کلی خارج و به یک کالای مصرفی تبدیل شود که البته معمولا میزان تولید نیز در داخل کشور به طور تقریبی با میزان مصرف متناسب است.

وی تاکید کرد: در حوزه کالاهای سرمایه‌ای، هر شخصی در صدد حفظ ارزش دارایی خود است و بحث مصرف و کافی بودن یک خودرو برای هر خانواده به حاشیه رانده می‌شود و متقاضیان ضمن رصد قیمت خودرو به عنوان یک کالای سرمایه‌ای، اقدام به خرید چند خودرو می‌نمایند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی منشا تمامی این مشکلات را از لحاظ اقتصادی موضوع نقدینگی دانست و افزود: متاسفانه رشد نقدینگی در کشور متناسب با رشد تولیدات نیست و به همین دلیل مهار نقدینگی از لحاظ ریشه‌ای و تدابیری که می‌تواند خودرو و مسکن را از یک کالای سرمایه‌ای خارج و به یک کالای کاملا مصرفی تبدیل نماید، اولویت اقتصاد ایران است.

به گفته طغیانی اقتصاد ایران درگیر رکود- تورمی است و افزایش قیمت خودرو در دوران رکود بازار ناشی از همین امر است به این معنا که فضای بازار داخلی به طور کلی مبتنی بر رکود- تورمی است و مفهوم آن این است که در عین حال که مواجه با رکود هستیم، تورم نیز داریم.

وی ادامه داد: اساسا نگاه و ساختار بازار مبتنی بر ارزیابی میزان مصرف و تقاضا نیست بلکه بحث رکود تورمی است که عارض اقتصاد ایران شده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ضمن تایید این مطلب که با توجه به تولید 100 هزار دستگاهی خودروسازی سایپا طی سه ماه نخست سال 99 و متعاقب آن ایران خودرو، تقاضای مصرفی در مجموع بیش از 200 هزار دستگاه طی این مدت زمانی نیست، تصریح کرد: متاسفانه در حال حاضر بازار خودرو بازاری نیست که در آن تنها مصرف‌کننده حضور داشته باشد بلکه بازاری است که علاوه بر مصرف‌کننده، سوداگر نیز در آن فعال است.

طغیانی یادآور شد: برای تقاضای سوداگرانه خودرو نمی‌توان حد و مرزی قائل شد به طوری که این امر در آمار 6 تا 7 میلیونی ثبت‌نامی‌ها در سایت خودروسازان قابل مشاهده است.

وی گفت: این میزان ثبت نام عددی از تعداد مصرف‌کننده به دست نمی‌دهد زیرا نمی‌توان تفکیکی از لحاظ مصرف کننده یا غیر آن داشت بلکه اینها متقاضی هستند که بخشی از جنس مصرفی است و بخشی از جنس سرمایه‌ای و سوداگر هستند و هدف، افزایش ارزش دارایی از طریق خودرو، ملک و ... است.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان ضمن اشاره به طرح و لایحه مالیات بر عایدی سرمایه از سوی دولت و مجلس که خودرو نیز شامل آن می‌شود، خاطرنشان کرد: در این طرح استفاده از خودرو به عنوان کالای سرمایه‌ای و خرید آن با هدف فروش و نه صرفا مصرف، خریدار را موظف به پرداخت مالیات از مابه‌التفاوت عایدی می‌گرداند.

 

نظرات کاربران:

ثبت و ذخیره نظر

کلمات کلیدی:

آینده بازار خودرو
اخبار بازار خودرو
ایجاد نوسان در بازار خودرو
تاثیر ارز بر خودرو
akhbar khodroi iran
akhbar khodro
navasan dar bazar khodro
(Ver1.0)
آدرس: تهران - خیابان امیرکبیر - نرسیده به تقاطع خیابان ملت - مجتمع تجاری سپهر - طبقه دوم - پلاک 221اف Copyright 2020 - 2022, Amirhossein Eslamiyeganeh. All rights reserved