کاربر مهمان خوش آمدید!
Logo
کاربر مهمان خوش آمدید!
جستجو پیشرفته
فیلترهای محدود کننده:
نوع:
فقط تخفیف دارها
مرتب سازی بر اساس:
بیشترین دیده شده ها
جدید ترین ها
جستجو
پیشنهاد های شگفت انگیز
قاب بالایی تسمه تایم ام وی ام 110 - 4 سیلندر - اصلی شرکتی

قاب یا کاور تسمه تایم ام وی ام 110 -4 سیلندر مناسب برای تمامی مدل های ام وی ام 110 قدیم 4 سیلندر می باشد. برای تهیه این قطعه اصلی شرکتی در صورت نیاز به مشاوره با کارشناسان فروش اتوکلاب تماس بگیرید.

5%120,000
114,000تومان
آخرین مقاله ها
نگاهی اجمالی به تاریخچه شرکت کرمان موتور
نگاهی اجمالی به تاریخچه شرکت کرمان موتور

در ایم مقاله سعی داریم با ارایه تاریخچه کرمان موتور شما را با این خودروساز کمی بیشتر آشنا کنیم. در اسفند ماه سال 1373 شرکت کرمان موتور تاسیس گردید.

مطالعه بیشتر
گیربکس اتوماتیک ام وی ام و چری
گیربکس اتوماتیک ام وی ام و چری

هر آنچه باید در مورد گیربکس اتوماتیک ام وی ام وی ام و چری بدانید در این دانشنامه گنجانده شده ، پس از مطالعه این مقاله در صورت نیاز به مشاوره در مورد گیربکس های اتوماتیک mvm و Chery با ما در تماس باشید.

مطالعه بیشتر
تاریخچه کارخانه لنت ترمز کاشیاما ژاپن (MK KASHIYAMA)
تاریخچه کارخانه لنت ترمز کاشیاما ژاپن (MK KASHIYAMA)

لنت ترمز کاشیاما یکی از با کیفیت ترین لنت های تولید شده در دنیا می باشد. در این مقاله می خواهیم تاریخچه این کارخانه و نقاط عطف این تولید کننده ژاپنی را به شما ارايه دهیم. در خودرو مزدا بعد از لنت اصلی مزدا موتور، لنت کاشیاما ژاپن بهترین و با صرفه ترین گزینه می باشد.

مطالعه بیشتر
راهنمای خرید لوازم یدکی مزدا
راهنمای خرید لوازم یدکی مزدا

در این دانشنامه ، اینکه کجا ؟ چه جنسی ؟ راه تشخیص قطعات اصلی از فیک ؟ و نکاتی کاربردی در خرید لوازم یدکی مزدا اراعه خواهیم داد.

مطالعه بیشتر
جدیدترین محصولات
درب داخلی باک بنزین ام وی ام 530
درب داخلی باک بنزین ام وی ام 530

درب پیچی باک بنزین mvm 530 در صورت نیاز به هر گونه مشاوره با کارشناسان فروش اتوکلاب تماس بگیرید.

100,000تومان
دسته موتور راست ام وی ام 530 اصلی شرکتی
دسته موتور راست ام وی ام 530  اصلی شرکتی

دسته موتور راست ام وی ام 530 که این محصول مناسب برای تمامی مدل های mvm530 می باشد. محل نصب این قطعه سمت راست یا شاگرد است . برای تهیه این قطعه در صورت نیاز به مشاوره و پشتیبانی با کارشناسان فروش اتوکلاب تماس بگیرید.

سنسور سر میل لنگ مزدا 3 قدیم
سنسور سر میل لنگ مزدا 3 قدیم

سنسور موقعیت میل لنگ مزدا 3 قدیم که این محصول مناسب برای تمامی مدل های mazda 3 قدیم و محل نصب آن سر میل لنگ موتور می باشد. وظیفه این قطعه ارسال موقعیت فیزیکی میل لنگ به ECU است.

سنسور استپ ترمز مزدا 3 نیو
سنسور استپ ترمز مزدا 3 نیو

سنسور استپ ترمز مزدا 3 نیو که این محصول مناسب برای تمامی مدل های mazda 3 new می باشد. محل نصب این قطعه زیر پای سمت راننده است.

اواپراتور کولر ام وی ام ایکس 22 اصلی شرکتی
اواپراتور کولر ام وی ام ایکس 22  اصلی شرکتی

اواپراتور کولر ام وی ام X22 که این محصول اصلی شرکتی و مناسب برای تمامی مدل های دنده ای و اتوماتیک Mvm x22 می باشد. نقش اواپراتور:در اواپراتور یا تبخیر کننده ، همه شرایط برای تبدیل مایع به گاز مهیا می باشد ، در این وضعیت مایعی که مستعد برای تبدیل به گازمی باشد و به آن مبرد گفته می شود ، گرمای محیط را جذب کرده و دچار تغییر حالت شده و به گاز تبدیل می شود. هوای اتاق سرنشین از طریق یک فن به سمت اواپراتور هدایت می شود و پس از گذشتن از میان لوله های بسیار باریک آن ، خنک شده و رطوبت آن نیز جذب می شود.

جستجو پیشرفته
فیلترهای محدود کننده:
نوع:
فقط تخفیف دارها
مرتب سازی بر اساس:
بیشترین دیده شده ها
جدید ترین ها
جستجو

دانشنامه و اخبار / دانشنامه

باتری‌ به ‌باتری کردن، کامپیوتر خودرو را دچار آسیب می‌ کند

باتری‌ به ‌باتری کردن، کامپیوتر خودرو را دچار آسیب می‌ کند

185

یک کارشناس برق و باتری هشدار داد: باتری‌ به ‌باتری کردن، کامپیوتر خودرو را دچار آسیب می‌ کند. این روزها به‌دلیل شیوع ویروس کرونا، تردد بسیار کم شده و افراد بسیاری خودروهایشان را پارک کرده‌اند و از آنها استفاده نمی‌کنند و به‌همین‌دلیل با «خوابیدن باتری» خودرو مواجه می‌شوند. درصورت بروز چنین مشکلی کارشناسان هشدار می‌دهند برای شارژ کردن نباید از شیوه باتری به باتری کردن استفاده شود. چون آسیب جدی به دینام و کامپیوتر خودرو می‌رساند.

در همین زمینه سعید منتظری، کارشناس برق خودرو به ‌«دنیای ‌خودرو» گفت: «این روزها به دلیل شرایط ناشی‌از محدودیت‌ها و همچنین شیوع کرونا تردد کاهش یافته است. خودروهای نسل جدید (یعنی از سال ۲۰۱۰ به بعد) و همچنین برخی خودروهای قدیمی با توجه به امکاناتی که روی آن نصب شده است نیاز به برق بیشتری دارند. باتوجه به آپشن و امکانات خودرو مانند ضبط‌صوت‌های جدید یا دوربین‌هایی که روی خودرو نصب می‌شود، سیستم دزدگیر و همچنین کامپیوتر خودرو، میزان مشخصی از آمپر مصرف می‌شود.»


این کارشناس برق خودرو با اشاره به خواب‌خودرو در شرایط شیوع کرونا تصریح کرد: «با توجه به شرایط پیش‌آمده، خودروهای فعلی حدود دودهم تا نیم‌آمپر مصرف برق دارند. بنابراین وقتی خودرو بیش‌از ۵ روز روشن نشود، برق خودرو روبه‌افول می‌گذارد و باتری خودرو به‌تدریج تحلیل می‌رود.»


سعید منتظری ادامه داد: «اگر وسیله‌نقیله حدود ۱۵روز روشن نشود به‌طور کامل برق خودرو مصرف می‌شود. البته این مساله بستگی به نوع خودرو دارد. اما اگر وسیله‌ای به خودرو اضافه نشده باشد، ممکن است تا یک‌ماه برق خودرو تمام نشود.»


این کارشناس حوزه برق خودرو با اشاره به این موضوع که در بسیاری از مواقع باتری خودرویی که دشارژ شده است، تعویض می‌شود، توضیح داد: «خواب خودرو باعث دشارژ باتری می‌شود. بیشتر مواقع به پیشنهاد مالک، یا اشتباه تعمیرکار باتری دشارژ تعویض می‌شود. در صورتی که باتری دشارژ، می‌تواند به سیکل شارژ برگردد و بعد از یک روز دوباره نصب شود.»


این کارشناس باتری، با اشاره به اشتباه‌هایی که زمان خوابیدن باتری از سوی مالکان آن انجام می‌شود، اظهار کرد: «گاهی به صاحب خودرو پیشنهاد باتری‌به‌باتری کردن می‌دهند. این در حالی است که اگر این کار اشتباه انجام شود، باعث آسیب به کامیپوتر خودرو خواهد شد که این هزینه جداگانه‌ای تحمیل می‌کند. همچنین گاهی افراد کابل‌هایی خریداری می‌کنند که ۹۰درصد آنها بی‌کیفیت و آسیب‌زا هستند.»


وی تاکید کرد: «در شرایط فعلی با توجه شیوع ویروس کرونا و خواب خودروها شاهد چنین مواردی هستیم. در مورد برخی خودروهای ایرانی توصیه می‌کنیم اگر قرار است خودرو به مدت طولانی بخوابد، سرباتری منفی را باز کنند. همچنین می‌توان هر ۴ روز یک بار خودرو با به مدت ۱۰دقیقه روشن گذاشت.»


این کارشناس برق خودرو ادامه داد: «اگر هیچ‌یک کدام از کارهای قبلی را انجام نداده‌اید- با توجه به گران بودن قطعات برقی و الکترونیکی خودرو- بهتر است باتری باز و به یک باتری‌ساز سپرده شده تا ۲۴ ساعت شارژ شود. روش باتری به باتری برای خودرویی که برق آن کاملا مصرف شده، اقدام درستی نیست زیرا به دینام و کامپیوتر خودرو آسیب می‌زند.»

نظرات کاربران:

ثبت و ذخیره نظر

کلمات کلیدی:

باتری‌ به ‌باتری کردن
باتری
باطری
کامپیوتر خودرو
کامپیوتر
ای سی یو
کارشناس برق
ویروس کرونا
خوابیدن باتری
شارژ
دینام
سایت
(Ver1.0)
آدرس: تهران - خیابان امیرکبیر - نرسیده به تقاطع خیابان ملت - مجتمع تجاری سپهر - طبقه دوم - پلاک 221اف Copyright 2020 - 2021, Amirhossein Eslamiyeganeh. All rights reserved