کاربر مهمان خوش آمدید!
Logo
کاربر مهمان خوش آمدید!
جستجو پیشرفته
فیلترهای محدود کننده:
نوع:
فقط تخفیف دارها
مرتب سازی بر اساس:
بیشترین دیده شده ها
جدید ترین ها
جستجو
آخرین مقاله ها
ترموستات خودرو
ترموستات خودرو

در این مقاله ابتدا به نقش ترموستات در موتور خودرو و در ادامه علائم خرابی این قطعه مهم و در انتها به معرفی ترموستات های خودرو های مزدا خواهیم پرداخت و در این بین به نکاتی مهم در خرید ترموستات آب مزدا اشاره خواهیم کرد که مسیر روشنی در برخورد با خرابی و ایراد در این قطعه پیش رو داشته باشید. سر تیترهای موضوعات : ترموستات چبست؟ نشانه های خرابی ؟ تعویض ترموستات؟ جوش آوردن موتور و نکات ملزم به اجرا به هنگام بالا رفتن دمای آب موتور؟ نگهداری و سرویس ؟ معرفی ترموستات خودروهای مزدا سواری و وانت

مطالعه بیشتر
شناخت دسته موتور های ام وی ام ایکس 33 (mvm x33) ، اتوکلاب
شناخت  دسته موتور های ام وی ام ایکس 33 (mvm x33) ، اتوکلاب

بارها در مقاله های مختلف در مورد اینکه دسته موتور چیست و چه کاربردی دارد در اتوکلاب صحبت کردیم ، ولی در این دانشنامه قصد داریم هر آنچه که در مورد دسته موتور ایکس 33(Mvm x33) لازم به بیان است صحبت کنیم. تعداد دسته موتور های ایکس 33؟ برند های معتبر سازنده؟ و به طور کلی هر آنچه در مورد دسته موتور های mvm x33 نیاز دارین.

مطالعه بیشتر
فیلتر کابین ( فیلتر اتاق )
فیلتر کابین ( فیلتر اتاق )

فیلتر کابین یا فیلتر اتاق خودرو یکی از فیلتر های مهم در خودرو می باشد که صاحبان خودرو کمتر به آن توجه می کنند. چرا باید فیلتر اتاق تعویض شود ؟ وظیفه اصلی فیلتر کابین؟ تعویض فیلتر اتاق؟ چه نوع فیلتر اتاقی برای تعویض مناسب تر است ؟

مطالعه بیشتر
دسته موتور ام وی ام 315 (mvm 315)
دسته موتور ام وی ام 315 (mvm 315)

خودروی ام وی ام 315 همانند هر خودرو دیگر برای سرپا نگه داشتن موتور روی اتاق خودرو دارای دسته موتورهایی می باشد ، ام وی ام 315 در تمامی نسخه های قدیم، نیو و اسپرت خود دارای سه مدل دسته موتور می باشد که در تمامی مدل ها به طور یکسان استفاده شده اند.

مطالعه بیشتر
جدیدترین محصولات
لاستیک چاکدار جلو مزدا 323 | لاستیک تعادل
لاستیک چاکدار جلو مزدا 323  | لاستیک تعادل

لاستیک چاکدار جلو Mazda 323 این محصول گاهآ لاستیک تعادل و یا لاستیک موج گیر نیز شناخته و اطلاق می شود. مناسب برای سیستم تعلیق جلو و هر دو سمت راننده و شاگرد. در صورت نیاز به مشاوره بیشتر با کارشناسان فروش اتوکلاب تماس بگیرید.

45,000تومان
فیلتر روغن مزدا 3 | طرح اصلی
فیلتر روغن مزدا 3 | طرح اصلی

فیلتر روغن موتور مزدا3، این محصول طرح اصلی ( مشابه به اصلی ) می باشد. این فیلتر روغن مناسب برای تمامی مدل ها و تیپ های Mazda 3 قدیم و مزدا 3 نیو می باشد، در صورت نیاز به مشاوره بیشتر در مورد این محصول با کارشناسان فروش اتوکلاب تماس بگیرید.

120,000تومان
تسمه تایم مزدا کارا 2000| موتور میتسوبیشی
تسمه تایم مزدا کارا 2000| موتور میتسوبیشی

تسمه تایم کارا 2000 برند میتسوبوشی اصلی. این محصول مناسب برای تمامی وانت کاراهای 2000 می باشد. در صورت نیاز به مشاوره با کارشناسان ما در اتوکلاب تماس بگیرید.

380,000تومان
قاب بیرونی شیشه لچکی درب جلو چپ ام وی ام 110S
قاب بیرونی شیشه لچکی درب جلو چپ ام وی ام 110S

قاب کورکن بغل آینه درب جلو چپ 110S این محصول اصلی شرکتی و مناسب برای تمامی مدل های 110 اس می باشد.

150,000تومان
آرم لوگو چری تیگو5 جلو، اصلی
آرم لوگو چری تیگو5 جلو، اصلی

لوگوی ( آرم جلو ) تیگو 5 ، این محصول اصلی شرکتی و مناسب برای تمامی مدل های تیگو 5 می باشد.در صورت نیاز به مشاوره بیشتر با کارشناسان فروش اتوکلاب تماس بگیرید.

190,000تومان
جستجو پیشرفته
فیلترهای محدود کننده:
نوع:
فقط تخفیف دارها
مرتب سازی بر اساس:
بیشترین دیده شده ها
جدید ترین ها
جستجو

دانشنامه و اخبار / دانشنامه

باتری‌ به ‌باتری کردن، کامپیوتر خودرو را دچار آسیب می‌ کند

باتری‌ به ‌باتری کردن، کامپیوتر خودرو را دچار آسیب می‌ کند

675

یک کارشناس برق و باتری هشدار داد: باتری‌ به ‌باتری کردن، کامپیوتر خودرو را دچار آسیب می‌ کند. این روزها به‌دلیل شیوع ویروس کرونا، تردد بسیار کم شده و افراد بسیاری خودروهایشان را پارک کرده‌اند و از آنها استفاده نمی‌کنند و به‌همین‌دلیل با «خوابیدن باتری» خودرو مواجه می‌شوند. درصورت بروز چنین مشکلی کارشناسان هشدار می‌دهند برای شارژ کردن نباید از شیوه باتری به باتری کردن استفاده شود. چون آسیب جدی به دینام و کامپیوتر خودرو می‌رساند.

در همین زمینه سعید منتظری، کارشناس برق خودرو به ‌«دنیای ‌خودرو» گفت: «این روزها به دلیل شرایط ناشی‌از محدودیت‌ها و همچنین شیوع کرونا تردد کاهش یافته است. خودروهای نسل جدید (یعنی از سال ۲۰۱۰ به بعد) و همچنین برخی خودروهای قدیمی با توجه به امکاناتی که روی آن نصب شده است نیاز به برق بیشتری دارند. باتوجه به آپشن و امکانات خودرو مانند ضبط‌صوت‌های جدید یا دوربین‌هایی که روی خودرو نصب می‌شود، سیستم دزدگیر و همچنین کامپیوتر خودرو، میزان مشخصی از آمپر مصرف می‌شود.»


این کارشناس برق خودرو با اشاره به خواب‌خودرو در شرایط شیوع کرونا تصریح کرد: «با توجه به شرایط پیش‌آمده، خودروهای فعلی حدود دودهم تا نیم‌آمپر مصرف برق دارند. بنابراین وقتی خودرو بیش‌از ۵ روز روشن نشود، برق خودرو روبه‌افول می‌گذارد و باتری خودرو به‌تدریج تحلیل می‌رود.»


سعید منتظری ادامه داد: «اگر وسیله‌نقیله حدود ۱۵روز روشن نشود به‌طور کامل برق خودرو مصرف می‌شود. البته این مساله بستگی به نوع خودرو دارد. اما اگر وسیله‌ای به خودرو اضافه نشده باشد، ممکن است تا یک‌ماه برق خودرو تمام نشود.»


این کارشناس حوزه برق خودرو با اشاره به این موضوع که در بسیاری از مواقع باتری خودرویی که دشارژ شده است، تعویض می‌شود، توضیح داد: «خواب خودرو باعث دشارژ باتری می‌شود. بیشتر مواقع به پیشنهاد مالک، یا اشتباه تعمیرکار باتری دشارژ تعویض می‌شود. در صورتی که باتری دشارژ، می‌تواند به سیکل شارژ برگردد و بعد از یک روز دوباره نصب شود.»


این کارشناس باتری، با اشاره به اشتباه‌هایی که زمان خوابیدن باتری از سوی مالکان آن انجام می‌شود، اظهار کرد: «گاهی به صاحب خودرو پیشنهاد باتری‌به‌باتری کردن می‌دهند. این در حالی است که اگر این کار اشتباه انجام شود، باعث آسیب به کامیپوتر خودرو خواهد شد که این هزینه جداگانه‌ای تحمیل می‌کند. همچنین گاهی افراد کابل‌هایی خریداری می‌کنند که ۹۰درصد آنها بی‌کیفیت و آسیب‌زا هستند.»


وی تاکید کرد: «در شرایط فعلی با توجه شیوع ویروس کرونا و خواب خودروها شاهد چنین مواردی هستیم. در مورد برخی خودروهای ایرانی توصیه می‌کنیم اگر قرار است خودرو به مدت طولانی بخوابد، سرباتری منفی را باز کنند. همچنین می‌توان هر ۴ روز یک بار خودرو با به مدت ۱۰دقیقه روشن گذاشت.»


این کارشناس برق خودرو ادامه داد: «اگر هیچ‌یک کدام از کارهای قبلی را انجام نداده‌اید- با توجه به گران بودن قطعات برقی و الکترونیکی خودرو- بهتر است باتری باز و به یک باتری‌ساز سپرده شده تا ۲۴ ساعت شارژ شود. روش باتری به باتری برای خودرویی که برق آن کاملا مصرف شده، اقدام درستی نیست زیرا به دینام و کامپیوتر خودرو آسیب می‌زند.»

نظرات کاربران:

ثبت و ذخیره نظر

کلمات کلیدی:

باتری‌ به ‌باتری کردن
باتری
باطری
کامپیوتر خودرو
کامپیوتر
ای سی یو
کارشناس برق
ویروس کرونا
خوابیدن باتری
شارژ
دینام
سایت
(Ver1.0)
آدرس: تهران - خیابان امیرکبیر - نرسیده به تقاطع خیابان ملت - مجتمع تجاری سپهر - طبقه دوم - پلاک 221اف Copyright 2020 - 2022, Amirhossein Eslamiyeganeh. All rights reserved