کاربر مهمان خوش آمدید!
Logo
کاربر مهمان خوش آمدید!
جستجو پیشرفته
فیلترهای محدود کننده:
نوع:
فقط تخفیف دارها
مرتب سازی بر اساس:
بیشترین دیده شده ها
جدید ترین ها
جستجو
پیشنهاد های شگفت انگیز
قاب بالایی تسمه تایم ام وی ام 110 - 4 سیلندر - اصلی شرکتی

قاب یا کاور تسمه تایم ام وی ام 110 -4 سیلندر مناسب برای تمامی مدل های ام وی ام 110 قدیم 4 سیلندر می باشد. برای تهیه این قطعه اصلی شرکتی در صورت نیاز به مشاوره با کارشناسان فروش اتوکلاب تماس بگیرید.

5%120,000
114,000تومان
آخرین مقاله ها
نگاهی اجمالی به تاریخچه شرکت کرمان موتور
نگاهی اجمالی به تاریخچه شرکت کرمان موتور

در ایم مقاله سعی داریم با ارایه تاریخچه کرمان موتور شما را با این خودروساز کمی بیشتر آشنا کنیم. در اسفند ماه سال 1373 شرکت کرمان موتور تاسیس گردید.

مطالعه بیشتر
گیربکس اتوماتیک ام وی ام و چری
گیربکس اتوماتیک ام وی ام و چری

هر آنچه باید در مورد گیربکس اتوماتیک ام وی ام وی ام و چری بدانید در این دانشنامه گنجانده شده ، پس از مطالعه این مقاله در صورت نیاز به مشاوره در مورد گیربکس های اتوماتیک mvm و Chery با ما در تماس باشید.

مطالعه بیشتر
تاریخچه کارخانه لنت ترمز کاشیاما ژاپن (MK KASHIYAMA)
تاریخچه کارخانه لنت ترمز کاشیاما ژاپن (MK KASHIYAMA)

لنت ترمز کاشیاما یکی از با کیفیت ترین لنت های تولید شده در دنیا می باشد. در این مقاله می خواهیم تاریخچه این کارخانه و نقاط عطف این تولید کننده ژاپنی را به شما ارايه دهیم. در خودرو مزدا بعد از لنت اصلی مزدا موتور، لنت کاشیاما ژاپن بهترین و با صرفه ترین گزینه می باشد.

مطالعه بیشتر
راهنمای خرید لوازم یدکی مزدا
راهنمای خرید لوازم یدکی مزدا

در این دانشنامه ، اینکه کجا ؟ چه جنسی ؟ راه تشخیص قطعات اصلی از فیک ؟ و نکاتی کاربردی در خرید لوازم یدکی مزدا اراعه خواهیم داد.

مطالعه بیشتر
جدیدترین محصولات
درب داخلی باک بنزین ام وی ام 530
درب داخلی باک بنزین ام وی ام 530

درب پیچی باک بنزین mvm 530 در صورت نیاز به هر گونه مشاوره با کارشناسان فروش اتوکلاب تماس بگیرید.

100,000تومان
دسته موتور راست ام وی ام 530 اصلی شرکتی
دسته موتور راست ام وی ام 530  اصلی شرکتی

دسته موتور راست ام وی ام 530 که این محصول مناسب برای تمامی مدل های mvm530 می باشد. محل نصب این قطعه سمت راست یا شاگرد است . برای تهیه این قطعه در صورت نیاز به مشاوره و پشتیبانی با کارشناسان فروش اتوکلاب تماس بگیرید.

سنسور سر میل لنگ مزدا 3 قدیم
سنسور سر میل لنگ مزدا 3 قدیم

سنسور موقعیت میل لنگ مزدا 3 قدیم که این محصول مناسب برای تمامی مدل های mazda 3 قدیم و محل نصب آن سر میل لنگ موتور می باشد. وظیفه این قطعه ارسال موقعیت فیزیکی میل لنگ به ECU است.

سنسور استپ ترمز مزدا 3 نیو
سنسور استپ ترمز مزدا 3 نیو

سنسور استپ ترمز مزدا 3 نیو که این محصول مناسب برای تمامی مدل های mazda 3 new می باشد. محل نصب این قطعه زیر پای سمت راننده است.

اواپراتور کولر ام وی ام ایکس 22 اصلی شرکتی
اواپراتور کولر ام وی ام ایکس 22  اصلی شرکتی

اواپراتور کولر ام وی ام X22 که این محصول اصلی شرکتی و مناسب برای تمامی مدل های دنده ای و اتوماتیک Mvm x22 می باشد. نقش اواپراتور:در اواپراتور یا تبخیر کننده ، همه شرایط برای تبدیل مایع به گاز مهیا می باشد ، در این وضعیت مایعی که مستعد برای تبدیل به گازمی باشد و به آن مبرد گفته می شود ، گرمای محیط را جذب کرده و دچار تغییر حالت شده و به گاز تبدیل می شود. هوای اتاق سرنشین از طریق یک فن به سمت اواپراتور هدایت می شود و پس از گذشتن از میان لوله های بسیار باریک آن ، خنک شده و رطوبت آن نیز جذب می شود.

جستجو پیشرفته
فیلترهای محدود کننده:
نوع:
فقط تخفیف دارها
مرتب سازی بر اساس:
بیشترین دیده شده ها
جدید ترین ها
جستجو

دانشنامه و اخبار / اخبار

بررسی نهایی طرح آزاد‌سازی واردات خودرو در صحن / واردات خودرو تعهد ارزی برای کشور ایجاد نمی‌ کند

بررسی نهایی طرح آزاد‌سازی واردات خودرو در صحن / واردات خودرو تعهد ارزی برای کشور ایجاد نمی‌ کند

30

در شرایطی که شورای نگهبان ماده ۴طرح ساماندهی خودرو را به دلیل تعرفه صفر درصدی واردات خودروهای هیبریدی، مغایر سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ارزیابی کرده بود، اعضای کمیسیون صنایع مجلس، روز دوشنبه با انجام اصلاحات لازم، طرح را برای اعلام نظر نهایی راهی صحن کردند. در صورت تصویب مجلس و تایید شورای نگهبان، آزادسازی واردات خودرو رسما از نیمه دوم سال اجرایی خواهد شد.

اقتصادآنلاین-مهدی بیک؛  در خردادماه ۹۷، یکماه پس از خروج آمریکا از برجام، دولت دوازدهم رسما از ممنوعیت واردات خودروهای خارجی به کشور خبر داد. طرحی که در آن بازه زمانی عملیاتی شد تا از یک طرف فرآیند خروج ارز از کشور برای خرید خودروهای لوکس خارجی را متوقف کند و از سوی دیگر پالس‌های حمایتی به خودروسازان داخلی ارسال کند. تحولات بازار خودرویی کشور اما پس از سال ۹۷ نشان داد که اتخاذ چنین تصمیماتی در بلندمدت هم سطح کیفی تولیدات داخلی را کاهش می‌دهد و هم اینکه با ایجاد مشکل در نظام عرضه، باعث نوسانات قیمتی پی در پی در بازار خودرو خواهد شد. یکی از ایده هایی که نمایندگان مجلس یازدهم بلافاصله پس از حضور در بهارستان، تعقیب کردند، بحث آزادسازی واردات خودروهای خارجی برای توازن بخشیدن به بازار داخلی بود. موضوعی که ابعاد و زوایای گوناگون آن در قالب ماده ۴ طرح ساماندهی بازار خودرو گنجانده شد و روند پیگیری آن در کمیسیون صنایع و معادن مجلس آغاز شد. بعد از ایرادی که شورای نگهبان نسبت به تعرفه صفر درصدی خودروهای هیبریدی مطرح کرد، طرح برای اعمال اصلاحات به کمیسیون صنایع بازگشت. نهایتا اعضای کمیسیون در نشست روز دوشنبه ایرادات را برطرف و طرح را برای اعلام نظر نهایی راهی صحن کردند. هرچند هنوز نظر وزیر صمت در خصوص موضوع واردات خودرو رسانه‌ای نشده اما برخی نمایندگان معتقدند که دولت مخالفتی با اجرای این طرح ندارد.

در همین خصوص نماینده مردم سنقر در مجلس با اشاره به رویکرد کلی نمایندگان در خصوص واردات خودروهای خارجی گفت: موضوع آزادسازی واردات خودرو یکی از ضرورت هایی است که مجلس یازدهم از ابتدای تشکیل به عنوان یکی از روش‌های موثر برای توازن بخشیدن به بازار خودروی داخلی در دستور کار قرار داد. تصمیمی که از یک طرف باعث رقابتی تر شدن تولید خودرو در کشور و از سوی دیگر باعث کاهش نوسانات در قیمت خودروهای داخلی خواهد شد.

سید جواد حسینی کیا در ادامه افزود: بر اساس اصول اقتصادی، ایجاد انحصار و کاهش رقابت‌پذیری در هر بازاری به ضرر منافع مصرف‌کنندگان و به نفع سوداگران و سودجویان است. سال‌هاست که برخی افراد و جریانات از چند نرخی بودن قیمت خودرو در کشور استفاده می‌کنند و رانت فراوانی برداشت می‌کنند. برای مقابله با این رویکردهای سوداگرانه از یک طرف باید نظارت‌ها را افزایش داد و از سوی دیگر نظام عرضه و تقاضا را توازن بخشید.

او ادامه داد: از آنجا که یکی از مشکلات ریشه‌ای خودرو در کشور فقدان توازن در عرضه و تقاضا است، واردات خودرو به صورت محدود و برنامه‌ریزی شده می‌تواند این تعادل را برقرار سازد. در واقع از این طریق می‌توان نظام عرضه و تقاضا در بازار خودرو را در وضعیت متوازن قرار داد. از سوی دیگر این تصمیم، فرصت را در اختیار خودروسازان داخلی قرار می‌دهد که سطح کیفی محصولات تولیدی خود را ارتقا دهند.

نایب رییس کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به برنامه‌ریزی‌های تقنینی انجام شده برای این منظور گفت: بعد از نشست‌های کارشناسی متعدد، نهایتا طرح «آزادسازی واردات خودرو» با تصویب اولیه در کمیسیون صنایع و معادن مجلس، برای اعلام نظر راهی شورای نگهبان شد. شورای نگهبان در خصوص ماده ۴طرح ساماندهی خودرو ایراداتی را پیرامون واردات محصولات هیبریدی با تعرفه صفر مطرح کرد و این شکل از واردات را مغایر با اصول ۸و ۹سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ارزیابی کرد. 

حسینی کیا ادامه داد: بعد از اعلام نظر شورای نگهبان، طرح به کمیسیون صنایع و معادن مجلس برای اعمال اصلاحات عودت داده شد و سرانجام روز دوشنبه اعضای کمیسیون ماده ۴طرح ساماندهی خودرو را با اصلاحاتی در چارچوب «آزادسازی مشروط واردات» تایید کردند. بر اساس تصمیم نمایندگان افراد واجد شرایط بر اساس قانون به صورت محدود با لحاظ کردن برخی موارد می‌توانند اقدام به واردات خودروی خارجی کنند.

سطح کیفی خودروهای وارداتی چگونه است؟

این نماینده با اشاره به اینکه خودروهای وارداتی از نظر کیفی باید واجد ویژگی‌های مطلوبی باشند، یادآور شد: بر اساس تصمیم نمایندگان خودروهای هیبریدی(تمام برقی) می‌توانند در لیست واردات به کشور قرار بگیرند. ضمن اینکه واردات خودروی بنزینی یا گاز‌سوز نیز باید دارای برچسب انرژی B و بالاتر یا بهره‌مند از شاخص ایمنی سه ستاره یا بالاتر باشند. ویژگی ورود خودروهای وارداتی با این نوع استانداردهای معتبر آن است که سطح رقابت را در تولید خودروهای داخلی نیز ارتقا می‌بخشد.

حسینی کیا در پاسخ به پرسش خبرنگار اقتصاد آنلاین در این خصوص که شرایط افراد متقاضی واردات خودرو شامل چه مواردی است؟ گفت: نخستین مورد آن است که افرادی که قصد واردات خودرو دارند در ازای صادرات قطعات خودرو یا سایر اقلام و کالاهای صادراتی اقدام به واردات خودروهای خارجی کنند. ویژگی این رویکرد از یک طرف به توسعه بخش‌های صادراتی کشور کمک می‌کند و از سوی دیگر بازار را از سیطره سوداگران خارج می‌سازد.

او ادامه داد: ضمن اینکه در این قانون به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده است که خروج ارز از کشور صورت نگیرد. در واقع افراد واجد شرایط می‌توانند ارز برآمده از صادرات محصولات خود را (به شرط اینکه تعهد ارزی به دولت نداشته باشند) صرف واردات خودرو کنند. از سوی دیگر آن دسته از افرادی که بنا به هر دلیلی منابع ارزی در خارج از کشور دارند می‌توانند از این منابع ارزی ذخیره شده در خارج برای واردات خودرو به داخل کشور استفاده کنند.

به باور نایب رییس کمیسیون صنایع مجلس، نمایندگان از طریق گره زدن واردات خودرو به صادرات تلاش می‌کنند، ارزش افزوده بیشتری برای کشور ایجاد و از خروج ارز نیز جلوگیری کنند.

نماینده سنقر در مجلس در تشریح محتوایی سایر تبصره‌های ماده ۴گفت: در تبصره ۱ماده ۴بر روی این موضوع تاکید شده که واردات خودرو به کشور نباید هیچ تعهد ارزی برای کشور ایجاد کند. در تبصره ۲ماده ۴ نیز بر نقش نهادهای نظارتی از جمله شورای رقابت تاکید شده است.یعنی از طریق نظارت بر خودروهای وارداتی به گونه‌ای برنامه‌ریزی خواهد شد که سطح کیفی خودروهای وارداتی استاندارهای مورد نظر کشور را در بخش‌های زیست محیطی، امنیت و... داشته باشند. در تبصره‌های ۳و ۴ نیز بر رویکردهای ضد انحصاری تاکید شده است.

حسینی کیا در پایان خاطر نشان کرد: بعد از انجام اصلاحات لازم توسط کمیسیون صنایع و معادن، طرح راهی صحن علنی مجلس خواهد شد تا نمایندگان در خصوص آن تصمیم گیری کنند. در صورت نظر مساعد نمایندگان و تایید شورای نگهبان، آزادسازی خودروی خارجی در مسیر عملیاتی شدن قرار خواهد گرفت.نظرات کاربران:

ثبت و ذخیره نظر

کلمات کلیدی:

طرح آزاد‌سازی واردات خودرو
آزاد شدن واردات خودرو
واردات خودرو
09121494562 آذرهوش اتوکلاب
tarh azad sazi varedat khodro
varedat ghatat khodro
varedat khodro
auto club azarhoosh
(Ver1.0)
آدرس: تهران - خیابان امیرکبیر - نرسیده به تقاطع خیابان ملت - مجتمع تجاری سپهر - طبقه دوم - پلاک 221اف Copyright 2020 - 2021, Amirhossein Eslamiyeganeh. All rights reserved