کاربر مهمان خوش آمدید!
Logo
کاربر مهمان خوش آمدید!
جستجو پیشرفته
فیلترهای محدود کننده:
نوع:
فقط تخفیف دارها
مرتب سازی بر اساس:
بیشترین دیده شده ها
جدید ترین ها
جستجو
پیشنهاد های شگفت انگیز
دسته موتور راست مزدا 3 نیو ، مزدا 3 قدیم

این دسته موتور مشترک بین مزدا 3 قدیم و مزدا 3 نیو می باشد. دسته موتور راست مزدا 3. اولین و شایع ترین نشانه خرابی این قطعه لرزش موتور و در موارد شدیدتر صدای به اصطلاح تقه به هنگام تعویض دنده است ، اصالت و سلامت این قطعه مورد تایید فروشگاه اتوکلاب خواهد بود .

6%690,000
648,600تومان
قاب بالایی تسمه تایم ام وی ام 110 - 4 سیلندر - اصلی شرکتی

قاب یا کاور تسمه تایم ام وی ام 110 -4 سیلندر مناسب برای تمامی مدل های ام وی ام 110 قدیم 4 سیلندر می باشد. برای تهیه این قطعه اصلی شرکتی در صورت نیاز به مشاوره با کارشناسان فروش اتوکلاب تماس بگیرید.

5%120,000
114,000تومان
آخرین مقاله ها
بهترین تسمه تایم برای ام وی ام MVM
بهترین تسمه تایم برای ام وی ام MVM

در این داشنامه به تمامی سوالات دارندگان ام وی ام، در مورد تسمه تایم ، تعویض تسمه تایم و قطعاتی چون هرزگرد تایم و سفت کن ، پاسخ خواهیم داد. سوالاتی چون: چه نوع تسمه ای برای ام وی ام مناسب است؟ قیمت تسمه تایم اصلی و اورجینال ام وی ام؟ زمان تعویض تسمه تایم mvm , cherry ؟ و هر آنچه که برای تعویض تسمه تایم نیاز به اطلاعات آن دارید...با ما همراه باشید

مطالعه بیشتر
دسته موتور مزدا (MAZDA ENGINE MOUNT)
دسته موتور مزدا (MAZDA ENGINE MOUNT)

مزدا سواری در ایران در مدل های زیر ارائه شدند: مزدا 323 مزدا 3 قدیم مزدا 3 نیو مزدا 2 در این دانشنامه سعی داریم با توضیحات اجمالی از تک تک دسته موتور های مزدا با شما همراه باشیم ، لطفاً تا انتها با همراه باشید و با مطالعه این دانشنامه به جواب سوالات خود دست پیدا کنید ، سوالاتی متداول چون : چه نوع دسته موتوری انتخاب کنیم؟ قیمت دسته موتور های مزدا ؟ زمان تعویض دسته موتور مزدا؟ با ما در ادامه همراه باشید.

مطالعه بیشتر
چرا بخاری ماشین گرما نمیدهد؟ | علت اصلی ضعیف بودن بخاری
چرا بخاری ماشین گرما نمیدهد؟ | علت اصلی ضعیف بودن بخاری

اگر بخاری ماشین شما ضعیف هست و گرما نمیدهد حتی با تعویض ترموستات و پوشاندن جلو خودرو باز هم گرما نمیدهد حتما این مقاله را بخوانید مشکل شما حل میشود.

مطالعه بیشتر
نگاهی اجمالی به تاریخچه شرکت کرمان موتور
نگاهی اجمالی به تاریخچه شرکت کرمان موتور

در ایم مقاله سعی داریم با ارایه تاریخچه کرمان موتور شما را با این خودروساز کمی بیشتر آشنا کنیم. در اسفند ماه سال 1373 شرکت کرمان موتور تاسیس گردید.

مطالعه بیشتر
جدیدترین محصولات
خرید و قیمت ترموستات ام وی ام 315 (mvm 315)
خرید و قیمت ترموستات ام وی ام 315 (mvm 315)

ترموستات آب ام وی ام ۳۱۵، محصول ارائه شده در این صفحه مناسب برای تمامی مدلهای ۳۱۵ صندوقدار و ۳۱۵ هاچ بک می باشد این محصول وارداتی درجه یک و توسط فروشگاه اتوکلاب عرضه می‌شود

160,000تومان
ترموستات ام وی ام 530 (mvm 530 )
ترموستات ام وی ام 530 (mvm 530 )

ترموستات آب موتور ام وی ام 530 ، این محصول وارداتی درجه یک ومناسب برای تمامی مدل های mvm 530 و ام وی ام های موتور 2000 سی سی می باشد.

160,000تومان
لاستیک سوپاپ مزدا 3 قدیم ، ژاپن
لاستیک سوپاپ مزدا 3 قدیم ، ژاپن

یک دست کامل لاستیک ساق سوپاپ دود و هوا Mazda 3 که این محصول ساخت کشور ژاپن و مناسب برای تمامی موتورهای 2000cc مزدا 3 در نسخه های قدیم و جدید می باشد.برای تهیه این قطعه در صورت نیاز به مشاوره و پشتیبانی با کارشناسان فروش اتوکلاب تماس بگیرید.

490,000تومان
واشر درب سوپاپ مزدا 3 نیو اصلی مزدا موتور
واشر درب سوپاپ مزدا 3 نیو  اصلی مزدا موتور

واشر درب سوپاپ یا همان واشر قالپاق موتور مزدا 3 نیو که این محصول ساخت کشور ژاپن و اصلی مزدا موتور می باشد. برای تهیه این قطعه در صورت نیاز به مشاوره و پشتیبانی با کارشناسان فروش اتوکلاب تماس بگیرید.

لاستیک زیر درب موتور مزدا 3 قدیم
لاستیک زیر درب موتور مزدا 3 قدیم

نوار لاستیک زیر کاپوت مزدا 3 قدیم ، طرح اصلی که این محصول مناسب برای تمامی مدل های Mazda3 قدیم می باشد. در صورت نیاز به مشاوره بیشتر در مورد لاستیک زیر درب موتور کلیه خودروهای ام وی ام و چری با کارشناسان فروش اتوکلاب تماس بگیرید.

290,000تومان
جستجو پیشرفته
فیلترهای محدود کننده:
نوع:
فقط تخفیف دارها
مرتب سازی بر اساس:
بیشترین دیده شده ها
جدید ترین ها
جستجو

دانشنامه و اخبار / دانشنامه

دسته موتور مزدا (MAZDA ENGINE MOUNT)

دسته موتور مزدا (MAZDA ENGINE MOUNT)

155

مزدا سواری در ایران در مدل های زیر ارائه شدند: مزدا 323 مزدا 3 قدیم مزدا 3 نیو مزدا 2 در این دانشنامه سعی داریم با توضیحات اجمالی از تک تک دسته موتور های مزدا با شما همراه باشیم ، لطفاً تا انتها با همراه باشید و با مطالعه این دانشنامه به جواب سوالات خود دست پیدا کنید ، سوالاتی متداول چون : چه نوع دسته موتوری انتخاب کنیم؟ قیمت دسته موتور های مزدا ؟ زمان تعویض دسته موتور مزدا؟ با ما در ادامه همراه باشید.


دسته موتور های مزدا 323:

 323 در تمامی مدل ها و تیپ های مختلف دارای چهار عدد دسته موتور می باشد، دسته موتور جلو 050 ، دسته موتور راست 060، دسته موتور 070 یا همان چپ ( راننده ) و دسته موتور عقب پایین که 040 نام دارد.

نکته مهم در دسته موتور 040 مزدا 323، متفاوت بودن نسخه های اتوماتیک و دنده ای می باشد.

الباقی سه دسته موتور ها در mazda 323 یکسان می باشند.

دقت داشته باشید که دسته موتور زیر رادیاتور 323 پر مصرف ترین دسته موتور در مزدا 323. می باشد و تعویض آن از سهولت بیشتری برخوردار است.

سالم بودن و رسیدگی به سلامت دسته موتورهای 323 در صحت عملکرد موتور خودرو شما شایان اهمیت است.

در صورت نیاز به مشاوره بیشتر در خصوص دسته موتورهای mazda 323 با کارشناسان فروش ما در اتوکلاب تماس بگیرید.


برای اطلاع از قیمت انواع دسته موتور های مزدا 3 قدیم ، مزدا 3 نیو ، مزدا2 و مزدا 323 روی این لینک، کلیک کنید.دسته موتور های مزدا 3:

مزدا 3 قدیم و مزدا 3 نیو هر دو دارای سه عدد دسته موتور می باشند 

که با نام های زیر شناخته می شوند:

1-دسته موتور راست 060( مشترک بین مزدا۳قدیم‌و مزدا ۳نیو )

2-دسته موتور عقب 040 ( مشترک بین مزدا 3 قدیم و مزدا 3نیو )

3-دسته موتور چپ 070 ( متفاوت بین 3قدیم و 3نیو )


به طور کلی اتصال موتور به بدنه در خودرو های مزدا 3 توسط این سه دسته موتور ذکر شده در بالا ایجاد می شود .

اصلی ترین نشانه خرابی دسته موتور های مزدا 3 لرزش بیش از حد موتور و ایجاد صدای تقه در تعویض دنده ها می باشد.

دسته موتور راست مزدا 3 یا همان 060 مزدا مهم ترین دسته موتور در مزدا 3 قدیم و مزدا 3 نیو می باشد ، این دسته موتور حیاطی دارای سیال روغن می باشد که تاثیر مهمی در جذب ارتعاشات پیشرانه مزدا را خواهد داشت.

اصلی ترین دلیل خرابی 060 مزدا طول عمر و خرابی دیگر دسته موتور ها می باشد ، چرا که عدم صحت در کارکرد یک دسته موتور ، موجب فشار دینامیکی مضاعف به دیگر دسته موتور ها خواهد شد ، بهترین راه برای جلوگیری از خرابی دسته موتورهای مزدا ، پیگیری مستمر سلامت هر یک از آن ها خواهد بود تا به موقع ایرادات هر یک ، قبل از آسیب زدن به دیگری برطرف شود.

در ادامه برای اطلاع از قیمت و توضیحات بیشتر در مورد هر یک از دسته موتور های mazda3 روی لینک های زیر کلیک کنید:

دسته موتور چپ 070 مزدا 3 قدیم

دسته موتور چپ 070 مزدا 3 نیو

دسته موتور عقب 040 مزدا 3 ( مشترک بین new3 mazda , old mazda )

دسته موتور راست مزدا 3 ( مشترک بین مزدا 3 قدیم و مزدا 3 نیو )

کمپانی مزدا ، طبق دستور العمل های خود ، کارکرد و زمان تعویض دسته موتور را 150 هزار کیلومتر کارکرد را معین کرده است.

نحوه تعویض دسته موتور راست مزدا 3 در نسخه های قدیم و نیو3:

1-سینی زیر موتور را باز کنید.

2-قسمت راست موتور را با جک هیدرولیکی مهار کنید‌.

3-مخزن اضافه یا همان منبع آب انبساط را برای باز کردن فضای اطراف دسته موتور از بدنه جدا کنید ( احتیاجی به باز کردن شیلنگ های مخزن آب نیست)

4-دسته موتور راست داری 4عدد پیچ می باشد که در نقاط اتصال به موتور و بدنه اتاق قرار دارند ، پیچ ها را باز کنید و از مهار بودن موتور توسط جک هیدرولیکی اطمینان حاصل کنید.

5- دسته موتور معیوب را جدا کنید و از دسته موتور سالم برای جایگزینی استفاده کنید .

6-کمی جک را پایین آورده تا جای پیچ های دسته موتور جدید سر جای خود قرار گیرد.

7- پیچ ها را با بوکس سفت کرده و جک زیر موتور را آزاد کنید و در نهایت مخزن انبساط را در جای خود قرار دهید.در ادامه به معرفی کلی، دسته موتور خودرو و نشانه های خرابی خواهیم پرداخت :

دسته موتور چیست؟

به طور خلاصه دسته موتور ها وظیفه اتصال موتور و بدنه خودرو را به عهده دارند که عموماً در چند ( 3 یا 4 ) ناحیه برای اتصال موتور با بدنه و شاسی به کار می روند.

آنچه به عنوان دسته موتور یا دسته گیربکس شناخته و نامیده می‌شود در انواع آن، در واقع پایه‌ای متشکل از فلز، لاستیک لرزه گیر، فنر یا جک روغنی است که موتور و گیربکس را به شاسی و بدنه خودرو متصل می‌سازد و وظیفه دارد تا لرزه ها را بی اثر کند .

 نبود یا خرابی دسته موتور باعث مشکلاتی همچون لرزش بیش از انتظار و تکان های ناگهانی و صداهای اضافی در هنگام رانندگی را در بر خواهد داشت .

اجزاء تشکیل دهنده دسته موتور ها :

در ساخت دسته موتور های امروزی برخلاف تکنولوژی قدیمی تر ، از لاستیک پلیوراتان ، فلز و در نیمی از موارد از روغن به عنوان سیال جاذب استفاده می شود .

شاید تابحال برایتان اتفاق افتاده باشد که روی دسته موتور خودروی خود اثرات روغن زدگی دیده باشید، بله درست است ( دسته موتور روغن زده ی شما دیگر قابل استفاده نخواهد بود ).

به این نکته توجه کنید که عدم توجه به دسته موتور معیوب خساراتی مضاعف برای شما در بر خواهد داشت که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

نحوه ی تعویض دسته موتور : 

تعویض هر کدام از دسته موتوردهای خودروی شما نیاز به دانش و تجربه تعمیراتی خواهد داشت اما عموماً تعویض دسته موتور های چپ ، راست و در خودروهایی که از دسته موتور جلو بهره می‌برند نسبت به دسته موتور عقب ساده تر خواهد بود ، چرا که برای تعویض دسته موتور عقب نیاز به باز و بسته دیگر قطعات، در اطراف قرارگیری این دسته موتور خواهد بود،اما الباقی دسته موتورها به سادگی باز و بست چند پیچ و جک زدن زیر موتور، صورت خواهد گرفت.

دلایل خرابی دسته موتور:

1- طول عمر طبیعی مواد بکار رفته در قطعات

2-شرایط آب و هوایی خاص ( مناطق گرمسیر و رطوبتی)

3- رانندگی هیجانی و تعویض ناگهانی دنده ها موجب فشار مضاعف به دسته موتور ها خواهد شد.

4-عوامل محیطی همچون شست و شوی داخل موتور با مواد غیر استاندارد که باعث خشکی قطعات پلاستیکی خواهد شد. از نشانه‌های دسته موتور معیوب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1- لرزه و تکان های غیر متعارف در مجموعه موتور و گیربکس مخصوصاً به هنگام ورود به دنده یا نیم کلاچ. 

 2- جا نرفتن یا بیرون نیامدن اهرم از دنده مخصوصاً در خودروهای دنده دستی یا اتوماتیک‌های سیمی. 

 3- بروز صدا از ناحیه موتور و گیربکس مخصوصاً به هنگام عبور از ناهمواری های جاده ای. 

 هر گاه این موارد برای خودرویی پیش بیاید، ناچار به عوض کردن دسته موتور یا دسته گیربکس هستید.

 فروشگاه اتوکلاب عرضه کننده مستقیم دسته موتور مزدا .

 چه عواملی باعث آسیب و خرابی زود هنگام دسته موتور می شود:

 اصلی ترین دلیل خرابی زود هنگام دسته موتور های خودرو ، رانندگی در شتاب و هیجانی و پرش از سرعت گیر ها می باشد، نیم کلاچ های سریع و خشن نیز باعث آسیب جدی به دسته موتور خواهد شد.نکته مهم در اهمیت به صحت عملکرد دسته موتور ها، آسیب دسته موتور معیوب به پلوس ها خواهد بود ، چرا موتور خودرو در صورت خرابی در پایه های نگه دارنده خود دچار تکان و لرزش های شدیدی خواهدشد که نتیجه آن آسیب به سیستم پلوس ها خواهد بود.

 پیشنهاد می شود با هر بار تعویض روغن سلامت دسته موتور ها را چک کنید تا متحمل هزینه های سنگین خرید قطعات یدکی خودرو و هزینه های تعمیرکاری نشوید.

 تست عملکرد و خرابی دسته موتور خودرو :

 نشانه های خرابی دسته موتور ها واضح هستند، برای مثال عیوب ظاهری همچون پارگی لاستیک و یا جدا شدن قسمت فلزی و لاستیکی از یکدیگر و نشانه های روغن زدگی در سطح دسته موتور، عیوب ظاهری هستند که عموماً با چشم قابل رویت هستند.

 خودرو را روشن کنید ، ترمز دستی را فعال کنید، یا نیم کلاچ کردن در خودروهای دنده‌ ای و گاز دادن کوتاه و تیکه تیکه در نمونه های اتوماتیک صدای لقی و تق تق دسته موتور های معیوب را خواهید شنید.

 تست صحت و سلامت دسته موتور آلومینیومی مزدا 3 :

 بارز ترین نشانه خرابی دسته موتور راستR ,نشانه های خیسی روغن روی قطعه است که به دلیل پارگی و ترک در قسمت هیدرولیکی ایجاد می شود.

 خودرو را در حالت درایو قرار دهید ، ترمز دستی را بکشید و کمی کار دهید تا موتور لرزش خود را نشان دهد ، همزمان به دسته موتور نگاه کنید ، متوجه صحت یا عدم صحت دسته موتور ها خواهید شد. صدای تقه و لرزش شدید موتور بارزترین نشانه خرابی دسته موتور سمت راست مزدا 3 می باشد ‌.

 عموما دسته موتور های مزدا در تمامی مدل های مزدا سواری ، در کیفیت های اصلی مزدا موتور ( ساخت ژاپن ) ، و چین ( البته در کیفیت های مختلف در بازار لوازم یدکی یافت می شوند که متاسفانه سودجویان به دنبال فریب شما در فروش دسته موتور های چینی به نام تایوان اقدام به فروش می کنند.

 معرفی یک برند معتبر از دسته موتور مزدا که بعد از نمونه اصلی مزدا موتور ، از کیفیت بالایی برخوردار هستند:

یکی از برندهای معتبر تست موتور مزدا که در بازار ایران یافت میشود DDN نام دارد, این شرکت به عنوان یکی از از مشهورترین قطعه ساز تمام چینی می‌توان نام برد این برند با سابقه طولانی در تولید دسته موتورهای مزدا در تمامی مدل ها و طیف ها این روزها اقدام به ساخت دسته موتور مزدا می نماید البته متاسفانه نمونه های تقلبی این برند در بسته بندی های بی کیفیت اجناس ه با کیفیت پایین توسط برخی از فروشندگان عرضه می شود برای شناخت بیشتر شما از نمونه اصلی این برند دسته موتور در ادامه به ارائه چند نمونه عکس از دست موتورهای مزدا خواهیم پرداخت:دسته موتور راست 060 مزدا3 قدیم و مزدا 3 نیو


 برای اطلاع از قیمت قطعات یدکی مزدا مورد نظر خود با ما در اتوکلاب تماس بگیرید.

منبع:

اتوکلاب

نظرات کاربران:

میلاد شریفی(14 دی 1400)
NSJI L,J,V LCNH
ثبت و ذخیره نظر

کلمات کلیدی:

دسته موتور مزدا 323
دسته موتور مزدا 3 نیو
دسته موتور مزدا3 راست 060
دسته موتور مزدا 2
(Ver1.0)
آدرس: تهران - خیابان امیرکبیر - نرسیده به تقاطع خیابان ملت - مجتمع تجاری سپهر - طبقه دوم - پلاک 221اف Copyright 2020 - 2022, Amirhossein Eslamiyeganeh. All rights reserved